Hned první zápas v novém roce a takový zájem. Třetího ledna nastoupí Bobři v derby proti Vsetínu a zápas bude sledovat vyprodaný zimní stadion. "O motivaci máme určitě postaráno," říká trenér Roman Sedlák. "Nejen tím, že je to derby se Vsetínem, ale také tím, že bychom se chtěli co nejdéle udržet na prvním místě tabulky." Utkání začíná ve Valašském Meziříčí v sobotu v 17:00.

Jak přiznává Roman Sedlák, je podle něj nezvyklé začínat tak brzy po vánoční přestávce. "Nebude to jednoduché se do toho rytmu po Vánocích zase dostat, ale je to pro všechny stejné. Měli jsme trénink normálně už prvního ledna, což je neobvyklé, ale jak mám zprávy, tak Vsetín také trénoval. Musíme se na ten zápas zodpovědně připravit. Během přestávky jsme trénovali, byla tam posilovna, zaměřili jsme se i na regeneraci, takže věřím, že budeme dobře připraveni," řekl kouč Bobrů Sedlák.

Spokojenost mu může přinášet také fakt, že žádný z jeho svěřenců není na marodce. "Marodka se nám vyprázdnila, takže budeme kompletní," říká trenér. V zápase se Vsetínem bude určitě Valašské Meziříčí potřebovat co nejsilnější sestavu, protože se nedá čekat jednoduchý duel. "Je to derby, takže se nedá mluvit o tom, že by byl někdo favoritem. Jak se Vsetínem, tak Novým Jičínem se ty rozdíly mažou a nezáleží na tom, kdo je v tabulce první a kdo desátý. Z naší strany je o motivaci určitě postaráno, chceme nejen uspět v derby, ale zůstat v tabulce co nejvýše. Určitě bychom se chtěli vyhnout předkolu play-off," potvrdil Roman Sedlák.

Vsetín na přelomu listopadu a prosince zaznamenal úspěšnou řadu sedmi vítězných zápasů za sebou a posunul se na desátou příčku v tabulce. Trenér Sedlák o zlepšených výkonech nejbližšího soupeře dobře ví. "Určitě jsem to sledoval, každý tým v této soutěži se nevyhne výkyvům a já jsem jen rád, že nám se je daří zatím minimalizovat. Nicméně jsem už v Meziříčí pět let, když počítám i dobu kdy jsem ještě hrál, a konce a začátky roku nám nikdy moc nešly, takže věřím, že to teď zlomíme."

Oba soupeře čeká v sobotu vyprodaný zimní stadion a zápas bude jistě provázet bouřlivá atmosféra. "Co vím, tak byly lístky pryč už od toho duelu s Velkým Meziříčím, kdy se začali prodávat. Zájem byl možná trojnásobný, ale bohužel stadion je takový jaký je. Pro sport to není dobře, že se na zápas nemůže přijít podívat více lidí, ale holt kdo lístek sehnal, tak měl štěstí. Věřím, že těm kdo se na zápas dostanou, připravíme zajímavou podívanou," dodal Roman Sedlák na závěr.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Reportáže
Václav Trávníček, Michal Berg | 3. 1. 2009

Třetí třetina rozhodla derby

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka