Frýdek opět dokázal Bobry porazit

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hráčům Valašského Meziříčí odplata za předchozí porážku nevyšla úplně podle představ. S Frýdkem sice opět dokázali držet krok více než půlku zápasu, ovšem chyby v obraně stály svěřence trenéra Vavrečky lepší výsledek. Frýdek totiž těchto chyb skvěle využíval a dokázal tak otočit skore z 3:2 na 7:3. Bobři nakonec v závěru snížili na konečných 5:7.
úterý 27.8.2013
Frýdek-Místek
5:7
(1:2, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Varga Mar. (Varga D.), 24. Stráněl (Prycl), 26. Stráněl (Kubáč), 56. Varga D. (Mar.), 60. Varga Mar. (Varga D.) – 9. Mach (Gogolka), 16. Samiec (Kopun), 31. Mach (Vacula, Slovák), 35. Voznica, 36. Jakubowski (Mikšan, Krutil), 38. Mach (Stránský), 50. Mamula (Sluštík, Čintala) Rozhodčí: Hradil – Bartozel, Hlaváč. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Valašské Meziříčí: Slovák (Sekula) – Tomiga, Hartmann, Ferenc, Heča, Kolovratník, Zabojník, Vondra, Varga Mar., Varga Mir., Varga D., Kubáč, Ševčík, Slovák, Randýsek, Stráněl, Prycl, Novosad.
Frýdek-Místek: Chvostek (Vašíček) – Ovšák, Prokop, Podešva, Krutil, Kundláček, Čintala, Jakubowski, Mikšan, Stránský, Slovák, Gogolka, Mach, Voznica, Kopun, Samiec, Vacula, Mamula, Sluštík.

Vstup utkání Bobři neměli z nejhorších. Několikrát zahrozili a Chvostek v brance Frýdku se měl co otáčet. Gól z toho ovšem nebyl. Skore se tam měnilo na druhé straně, když odražený puk uklidil za Slovákova záda Jakub Mach. Hned o dvě minuty ale bylo srovnáno, když se ujala bratrská spolupráce Davida a Martina Vargových. O chvíli později mohl stav změnit třetí z klanů Vargů - Miroslav, ale Chvostek byl proti. A tak opět udeřilo na druhé straně. David Samiec poslal hosty opět do vedení. O srovnání se mohl postarat Kubáč, ovšem ve vyložené šanci netrefil branku.

Druhá třetina začala přesilovkou Bobrů, která pomohla svěřencům trenéra Vavrečky do tempa. Toho dokonale využil v 24. minutě po překrásném sole Tomáš Straněl. Hned o dvě minuty později se ValMez dostal poprvé do vedení. Tomáš Straněl jel s Ondřejem Kubáčem na osamoceného Chvostka. Oba hráči si několikrát vyměnili puk, aby prvně jmenovaný zasunul do naprosto odkryté klece. V půlce zápasu Chvostka vystřídal Vašíček, a to jako by pozměnilo ráz hry. Bobři najednou dělali v obraně neuvěřitelné hrubky. A když jednu z nich zužitkoval tvrdou ranou Jakub Mach, bylo skore srovnané. Kolovratníkova další hrubice pomohla exmezříčskému Jakubu Voznicovi vrátit Frýdku opět vedení. A když další branky vstřelili Jak Jakubowski a opět Jakub Mach , vedl Frýdek najednou 6:3. Druhá přestávka v kabině Bobrů se tedy určitě nenesla v atmosféře chvalozpěvů.

Třetí třetina byla velmi nervozní a tvrdá z obou stran. Nejlépe to dokumentuje situace z šestačtyřicáté minuty, kdy útočník Jiří Slovák a frýdecký Petr Prokop dostali oba tresty za hrubost, Prokop dokonce dvojnásobný trest. Bobři ale nabídnutou přesilovku nevyužili, ikdyž Ferenc zásoboval brankoviště Vašíčka nebezpečnými puky. V 50. minutě navíc přidal sedmou branku hostí Jak Mamula, který Slovákovi nedal žádnou šanci. Bobři se po té snažili zabránit debaklu. V 56. minutě dokázal snížit kapitán domácích David Varga, který nádherně vymetl horní růžek branky. 6 vteřin před koncem upravil nádhernou dělovkou jeho bratr Martin Varga, který tak stanovil konečný stav 5:7 pro hosty.