V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí přivítali na svém ledě celek z ostravské Poruby a ihned od začátku se museli točit nejen hráči v jednotlivých formacích, ale i brankář Slovák, který měl oproti svému kolegovi plnou lapačku práce. Bobři se dlouho nemohli dostat do pohody, která by jim přinesla na hokejky klid. Zlom nastal ve využité přesilovce ve druhé třetině, kdy dělovku Hartmanna tečoval Kubáč a snížil tak narozdíl kontaktní branky. Třetí třetina oproti předchozím dvoum však patřila domácím. Valaši na svého soupeře doslova vletěli a bylo vidět, že chtějí výsledek otočit. Své šance však vždy dokázal zlikvidovat hostující Tihlář. Domácí se ke konci zápasu pokusili o power-play, ve kterém však záhy inkasovali rozhodující třetí branku, která znamenala konec bodovým nadějím.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 9. kolo, sobota 12.10.2013
Poruba
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Kubáč (Hartmann, Heča) – 19. Seidler (Krayzel), 29. Chaloupka (Slavík), 59. Vaněk (Javín). Vyloučení: 5:7. Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:3.
Valašské Meziříčí: Slovák (Smolka) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kubáč, Kvapil, Martiník, Matušenko, Mládenka, Prycl, Randýsek, Slovák, Stráněl, Tomiga, Vaněk, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Zábojník, Kundera
Poruba: Tihlář (Gleich) – Hruzík, Wolf, Šindelář, Javín, PRokop, Slavík, Vajda, Zuber, Piják, Krayzel, Vaněk, Rosypka, Kysučan, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zachar

Na ledě Valašského Meziříčí se představilo ambiciózní mužstvo HC RT TORAX Poruba. Bobři chtěli navázat na solidní výkon z Brna, ale favoritem byli hosté, což se projevovalo již od prvních minut.

Domácí gólmal Slovák se rozhodně nenudil už od prvních minut a jednoznačně své spoluhráče držel nad vodou. Porubští byli sebevědomější, vyhrávali osobní souboje a domácí, jakoby nevěděli, co mají hrát. Úporně se snažili překonat výborně organizovanou formaci Porubských, ale jejich přechod útočné modré končil roztříštěn jako mořský příboj o skály. Hosté se naštěstí nedokázali zásadním způsobem udržet v obranné třetině domácích, a proto asi 2 stovky diváků sledovali ne moc záživný hokej. Už to vypadalo, že první třetina tak i skončí, když zmatků a nedůrazu v obraně domácích v čase 18:13 využil po nahrávce Kreyzela porubský Petr Seidler - 0:1. Tvrdá rána před odchodem do šaten.

Druhá třetina začala tak, jako ta první skončila, a tak se možná i proto trojice sudích rozhodla, že průběh trošku oživí. Nepřesvědčivé výroky, jejichž rukopis nepochopil nikdo z přítomných, však kýžené ovoce v podobě většího vzruchu na ledě nakonec přinesl. O něco málo hůře na tom byli hosté, ale domácí své početní výhody zvládali katastrofálně. A byli za to i tvrdě potrestáni. Nejenže nedokázali využít výhody 5 na 3, ale po návratu jednoho z hráčů Poruby dokonce inkasovali. Rychlým vpádem do třetiny a přesnou střelou do horního růžku Jan Chaloupka zajistil vítěznou branku hostí - 0:2. Bobři se jen těžko vzpamatovávali, ale pomohla jim nedisciplinovanost hostů. V další přesilovce 5 na 3 už nevydržel Hartman statické nahrávky kolem trojice Porubských a dělovkou, kterou šikovně tečoval Ondřej Kubáč do horního růžku, vzkřísil naděje domácích - 1:2. Třetina další branky už nepřinesla, a tak se čekalo, jak se zápas vyvine v části poslední.

Do třetí třetiny vstoupili Meziříčští jako pokropeni živou vodou. Mnozí hráči si evidentně uvědomili, že umí bruslit rychleji a obranné dvojice vysunuli napadání na úroveň červené čáry. Porubští však byli zaskočeni jen malou chvíli, a postupem času jejich bruslařské a individuální schopnosti opět rozrážely bojovného ducha domácích. Nicméně, bylo se už na co koukat. Hra se rychle přelévala, a rozhodčí dál "perlili". Šance střídala šanci, ale brankáři už nechtěli dovolit změnu skóre. V poslední fázi utkání se Bobři rozhodli pro hru bez brankáře, ale než se vůbec k něčemu dostali, vyhozený puk kolem mantinelu si našel úplně volného Rostislava Vaňka, který proletěl celé kluziště a uzavřel účet zápasu - 1:3.

Nutno přiznat, že vyhrálo lepší mužstvo. Bobři se snažili, ale kvalita byla na straně hostí. Pokud domácí zapracují na přechodu do útočného pásma a na svých přesilovkách, mají naději hrát důstojnou roli v soutěži. Bojovnost jim neschází, ale často se utápí v nepřesnostech a individuálních chybách. Poruba ukázala, že má ve svém kádru zkušené harcovníky i talentované mladíky, takže rozhodně bude v letošním ročníku bojovat o příčky nejvyšší.