Na led domácího Meziříčí přijelo Meziříčí jiné, Velké. Při pohledu na tabulku soutěže by mnoho diváků nečekalo, že průběh zápasu bude nakonec tak jednoznačný. Domácí jsou druzí, hosté hned pod nimi.

Už v prvních 12 minutách utkání domácí nastříleli hostům tři branky a Horáčané vypadali na ručník. V téže minutě však dokázali korigovat a chvíli to vypadalo na vyrovnanější průběh. Jenže Valaši opět třikrát udeřili, a proto po první třetině vládla na střídačkách mužstev úplně jiná atmosféra - 6:1.

V druhé části už hosté přidali a přítomní rodiče mohli sledovat rovnocennější duel. Na dramatičnosti třetiny se podíleli i rozhodčí, kteří začali vylučovat na obou stranách, a tak si oba trenéři mohli vyzkoušet všechny přesilovkové varianty. Valašské Meziříčí v prostřední části nastřílelo 3 góly, Velké Meziříčí na tom bylo úplně stejně - 9:4.

Poslední třetina se částečně nesla i v duchu tvrdších zákroků především na straně Valachů. Rozhodčí ale většinou netrestali, a proto se hostující lavička hodně zlobila. Nutno ovšem dodat, že zákroky to nebyly nijak zákeřné, bohužel, dorostenci stále ještě nejsou zvyklí při hře očekávat atak soupeře. Hokej se proto hrál už bez větších taktických hrátek, nahoru dolů. Domácí skórovali ještě dvakrát, soupeř už jen na konci utkání zmírnil debakl - 11:5.

HC Bobři Val. Meziříčí - HHK Vel. Meziříčí 11:5 (6:1, 3:3,2:1)

Střelci domácích: Grygařík 4, Humplík 2, Blaha, Mžik, Hurta, Kuchařík, Jochymek

Soupiska HC Bobři: Oczadly, Pokorný - Bártek, Blaha, Brázdil, Denk, Gorej, Grygařík, Humplík, Hurta, Jochymek, Kubenka, Kuchařík, Mžik, Sušeň, Škrhla, Vanduch.