Bobři porazili Břeclav na nájezdy

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobrům se podařilo dnes vyhrát. Celý zápas sice prohrávali, ale naštěstí v závěru zápasu vyrovnali. Na nájezdy vyhráli díky Miroslavu Vargovi, který jako jediný hráč nájezd proměnil.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 17. kolo, sobota 9.11.2013
Břeclav
3:2sn
(1:2, 0:0, 1:0 - 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Varga D., 46. Novosad (Heča), rozh. náj. Miroslav Varga – 6. Piskoř (Šaur), 19. Haman (Nedvěd) . Rozhodčí: Kubičík – Smilek, Štěpán . Diváci: 130 .
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Ferenc, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Zábojník, Řezáč, Kubáč, Kundera, Martiník, Novosad, Pavlas, Prycl, Baroš, Randýsek, Škutchan, Varga D., Varga Mar., Varga Mir.
Břeclav: Zelenka (Šurý) – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Hoss, Strapina, Piskoř, Popolanský, Bartoš, Bolfík, Medřický, Záborský, Kučera, Zháňal, Blaha, Průdek, Haman.

Do zápasu vletěli Bobři jako šípy. Už ve druhé minutě otevřel skóre David Varga - 1:0. Bohužel to bylo na dlouhou dobu poslední, z čeho mohli mít meziříčští diváci v Bobr aréně radost. Hra byla z počátku třetiny vyrovnaná, ale s postupem času Břeclav začala domácí přehrávat především v útočném pásmu. Jirka Slovák dělal, co mohl, ale jeho obránci svým nedúrazem a špatným obsazováním hráčů nechali soupeře lehce srovnat Piskořem - 1:1. Dál se hrál hokej nahoru dolů, rozhodčí nechávali zápasu volný průběh. A to i v momentech, kdy se podle diváků na obou stranách mělo pískat. Necelá jejich dvoustovka pak sledovala především snahu domácích zavést puk před hostujícího Zelenku, ale břeclavská obrana jim toho moc nedovolovala. To naopak hosté se dokázali důrazem a přímočarostí tlačit až před svatyni Bobrů, kde hodně zle Slovákovi zatápěli. Ten byl ale dnes v první třetině opět spolehlivý. Bohužel, přišlo jediné vyloučení této části hry, kdy musel ven Tomiga. Domácí málem oslabení udrželi, ale současně s návratem znovu po nedúrazu před brankou Břeclav utekla do jednogólového vedení - 1:2. Třetina tak i skončila.

Druhá třetina začala vyloučením Novosada, a to jako by předznamenalo většinu času druhé části zápasu. Hosté nasadili úplně stejné tempo hry a domácí se jim snažili přizpůsobit. Nutno podotknout, že se jim to celkem dařilo, i když rozhodčí to viděli mnohdy jinak. Jak Břeclav, tak Bobři se hodně tlačili do útoku, přechod červené byl extrémně rychlý. Gólmani čarovali, ale útočníci to nevzdávali. Hra měla spád, vysoké tempo a nezávislému divákovi se musel hokej opravdu líbit. Méně tak už trenérům, protože jejich svěřenci často riskovali v soubojích jeden na jednoho, což končívalo doslova odstřelováním branek. S přibývajícími minutami rychlost a nasazení neklesalo, naopak. Přidávali se oba kotle a na ledě se začalo jiskřit. To postupně odnášela obě mužstva, vrátka trestných laviček byla v permanenci. Zprvu na tom byli hůře domácí, pak hosté. Stejně tak tomu bylo i ve vývoji třetiny, která končila s mírnou převahou Bobrů. Góly ale diváci žádné neviděli.

Ve třetí třetině se podařilo Bobrům vyrovnat. Základní hrací doba tak skončila 2:2. V prodloužení branka nepadla, a tak přišly na scénu nájezdy. Jediný nájezd proměnil Miroslav Varga, a tak Bobři vyhrávají 3:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí - Jan Vavrečka: V první třetině byli hosté lepším týmem. Hráli důrazněji, v soubojích jeden na jednoho byli sebevědomější a před Jirkou Slovákem se chovali doslova jako vosy. O pauze jsme si řekli, že musíme v další fázi utkání přidat na důrazu, být přesnější a zjednodušit hru. To se nám podařilo a Břeclav začala chybovat. V třetí části jsme už byli lepším týmem a vyrovnat jsme si zasloužili. V nájezdech potvrdil Jirka svojí pohodu, a proto jsme se zase dočkali před našimi fanoušky radosti z vítězství.