Trenér Prostějova Flašar by se měl zamyslet, říká po vítězném duelu Roman Vaněček
pondělí 16.2.2009 | Ondřej Kubát |

Trenér Prostějova Flašar by se měl zamyslet, říká po vítězném duelu Roman Vaněček

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Důležité body získali hokejisté Valašského Meziříčí ve 40. kole východní skupiny druhé ligy. Na ledě Prostějova vyhráli 5:2. Dařilo se jim především díky nedisciplinovanosti hráčů Prostějova. Vždyť Jestřábi v zápase vyfasovali hned 50 trestných minut! „Nejde ani tak o to, že by Prostějov hrát tvrdě. To přece k hokeji patří a tomu se nikdo nebrání. Spíš ale hráli záludně,“ říkal už zcela bez emocí, dva dny po zápase, útočník Roman Vaněček.

Třicetiletý hráč byl ale s plným bodovým ziskem svého týmu pochopitelně spokojen: „Jsou to pro nás velmi důležité tři body. Chtěli jsme jim vrátit tu prohru z ledna. Právě tou prohrou začala ta naše špatná série, jak jsme prohráli asi sedm zápasů za sebou,“ vrátil se Vaněček k nelichotivému vstupu do roku 2009.

Bobři v utkání dvakrát prohrávali, vždy ale dokázali vyrovnat. Skóre definitivně otočili ve druhém dějství, když se prosadili během dvou minut hned dvakrát. Rozhodly zápas právě ony dva slepené góly? „Myslím, že jo. Ale rozhodla podle mě hlavně nedisciplinovanost hráčů Prostějova. A my jsme to využili. Snad jsem ještě nezažil, aby jsme hráli tolikrát za zápas v pěti proti třem. I ten první gól, kterým jsme srovnali na 1:1, nás vlastně nakopl,“ našel Vaněček klíčové momenty utkání.

Vaněček ale pochopitelně nemohl nechat bez odezvy záludnou hru Hanáků: „Musím říct, že trenér Flašar by se měl nad sebou zamyslet. Nejde ani tak o to, že by Prostějov hrát tvrdě. To přece k hokeji patří a tomu se nikdo nebrání. Spíš ale hráli záludně. A hrát tvrdě nebo záludně, to je velký rozdíl. A aby je pan Flašar nabádal, aby do nás šli záludně, to teda nevím, jestli je sportovní,“ nebral si Vaněček servítky. „No ale jsme rádi za tři body,“ dodal.

Valašskému Meziříčí opět nevyšel vstup do zápasu. Stejně jako v předchozím duelu s Velkým Meziříčím se v úvodu trápilo. „Ty začátky nám unikají. V hlavách máme, že jsou v tabulce níže. Ta soutěž je hrozně vyrovnaná, může vyhrát i poslední s prvním. Přistoupili jsme k tomu chladněji, přitom i v kabině před zápasem nám trenéři říkali, ať si na to dáme pozor,“ přiznal Vaněček.

Sám Vaněček se prosadil v úvodu druhého dějství, když srovnával na 1:1: „Odrazil se puk před bránou, Lukáš Bokroš ho tam někde vyšťoural, já se dostal před kasu a střílel jsem do protipohybu brankáře,“ popsal. Bobři se zároveň museli obejít bez dvojice Zientek - Martiník, kteří už odcestovali do Číny na univerziádu. „Určitě nám chyběli. Ti kluci jsou pro tým prospěšní. Máme velmi úzký kádr, především co se týká obránců. Naopak útok máme silný, takže ta ztráta zase tak citelná nebyla. U nás může kdokoliv dát gól a rozhodnout zápas.“

V zápise o utkání figuroval dokonce i teprve sedmnáctiletý obránce Miroslav Mikel. Lepili tedy Bobři obranu jak se dalo? „Určitě. Tlačí na nás zespodu Hodonín. Trenér se rozhodl, že bude na soupisce i Mikel. Nakonec se ale do hry nedostal. To je asi pro něj škoda, protože mohl sbírat zkušenosti. Ovšem tohle je samozřejmě na trenérovi. Kluci to ale na ledě odmakali, takže spokojenost,“ uzavřel Vaněček. Už ve středu čeká na Bobry další duel, doma hostí Žďár nad Sázavou.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS