Ondřej Tatarčík: Málokdy se nám podaří, abychom v Přerově vedli
pondělí 23.2.2009 | Ondřej Kubát |

Ondřej Tatarčík: Málokdy se nám podaří, abychom v Přerově vedli

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Další tři body získali hokejisté Valašského Meziříčí ve druhé hokejové lize. Už v sedmém zápase za sebou tak dokázali bodovat, čtyři poslední duely navíc vyhráli v základní hrací době. Bobři se díky tomu posunuli už na druhé místo tabulky, přičemž na vedoucí Šumperk ztrácí pouhý bod. „Náš hlavní cíl je udržet se v té trojce a vyhnout se předkolu. Nikdy totiž nevíte, koho tam můžete dostat, navíc se to hraje jen na dva vítězné zápasy, takže je to docela loterie,“ zůstává při zemi útočník Bobrů Ondřej Tatarčík.

Valašské Meziříčí v Přerově opět prohrávalo. Potom ale čtyřmi góly skóre otočilo a odvezlo si všechny body: „Určitě jsme tam přišli s tím, že v poslední době jsme tam nějaké velké úspěchy nezaznamenali. Měli jsme tedy trošku respekt ze soupeře. Ale na druhou stranu jsme byli posílení tím, že v poslední době vyhráváme zápasy a věřili jsme si. Základem bylo neprohrávat po první třetině, což se nám podařilo. Myslím si, že potom v dalších třetinách jsme už byli lepší a proměnili jsme šance, které jsme měli. Tím pádem jsme dotáhli zápas do vítězného konce,“ popsal celé střetnutí útočník Tatarčík.

Bobrům přesto nevyšel úvod, od jedenácté minuty prohrávali po trefě přerovského Kočary: „Málokdy se nám podaří, abychom v Přerově vedli. Dá se říct, že oni mají štěstí, že většinou skórují jako první. Ale tentokrát nás to nepoložilo, hráli jsme v celém zápase dobře dozadu, navíc postupem času jsme se stávali lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl Tatarčík.

Právě proti Přerovu se Bobrům v poslední době moc nedařilo. „Nic zvláštního jsme si k tomu neříkali. Jsme na vítězné vlně a myslím, že momentálně můžeme porazit každého soupeře. Dá se říct, že jsme si věřili. Nejdůležitější je pohlídat si ten začátek v Přerově, ať se neprohrává o gól o dva. Pak se to totiž těžko otáčí,“ je jasné Tatarčíkovi.

Pětadvacetiletý útočník Valašského Meziříčí si zapsal do statistik zápasu jako střelec třetí branky: „To bylo v oslabení. Vybojovali jsme u nás ve třetině puk. Luděk Růčka to zahrál na Petra Dvořáka, který to chtěl už nahodit do pásma, ale všiml si, že jsem na levé straně rozjetý, tak mi to hodil. No a já jsem se natlačil před gólmana, udělal jsem mu kličku do bekhendu a se štěstím tam padl gól,“ popsal.

Právě třetí trefa Bobrů byla zřejmě klíčová. Hra hostů se uklidnila: „Určitě ten třetí gól nám dodal více klidu a naopak domácí se po tom gólu trochu sesypali. Co vím, tak doma moc v posledních zápasech nevyhrávali. Myslím si, že na psychiku to pro ně nebylo nic moc. Pak už jsme si ten výsledek udrželi až do konce.“

Jediný gól pustil za svá záda gólman Ondřej Jirkův. I on se tak zasloužil o tříbodové vítězství Bobrů: „Gólman Jirkův je adekvátní náhradou za zraněného Michala Krumpocha. Myslím, že po tom příchodu, kdy asi měsíc nechytal, to na něm není znát. Tým mu důvěřuje a určitě se mu hraje dobře, když má za sebou gólmana, který má nějaké kvality,“ chválil Tatarčík svého spoluhráče.

Bobři se díky vítězství 4:1 dostali na druhé místo v tabulce, na vedoucí Šumperk ztrácejí jen bod: „Co se týká postavení v tabulce, tak celou sezónu se držíme v první čtverce, která se tam rve o to první místo. Co se týká nás, náš hlavní cíl je udržet se v té trojce a vyhnout se předkolu. Nikdy totiž nevíte, koho tam můžete dostat, navíc se to hraje jen na dva vítězné zápasy, takže je to docela loterie,“ je jasné Ondřeji Tatarčíkovi. Už tuto středu může Valašské Meziříčí svou bodovou sbírku rozšířit, doma hostí Šternberk.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS