V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Vrátilo porážku Šternberku z jejich ledu, když je porazili po gólech Lukáše Bokroše (2), Matějného, Zrníka a Davida Vargy. I přes nepodařenou první třetinu, kterou Bobři prohráli 1:2, dokázalli zvrátit stav utkání a vyhrát 5:2. A díky tomuto vítězství se posunuli na první místo v tabulce.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 43. kolo, středa 25.2.2009
Šternberk
5:2
(1:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Bokroš L. (Varga D), 30. Matějný (Tatarčík, Dvořák), 38. Bokroš L. (Vaněček, Blažek), 40. Zrník (Šebesta), 57. Varga D. (Bokroš L.) - 5. Tomášek, 5. Vích (Meidl). Vyloučení: 7:5 . Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
Valašské Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zrník, Starůstka, Krisl, Blažek, Dvořák O., Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, Varga D., Bokroš, Dědek, Varga M.
Šternberk: Pekař (39.M.Tomášek) - Stříteský, Zapletal, Hruška Pavel, Jurák, Fiala, Dobrý, Anděl, Vích, Trunda, Meidl, Jurdič, Fekiáš, Musil, Hruška Petr, Tomášek D., Jira

V utkání 43. kola přivítali Bobři na svém ledě celek Šternberka.Po úvodní nevyužité šanci domácího Kratěny přišla pro domácí celek studená sprcha. V rozpětí 52 vteřin hosté dvakrát udeřili a získali lehce dvougólové vedení. Autory branek byli Daniel Tomášek a Lubomír Vích. Tato skutečnost s Bobry otřásla a hosté skoro po celou 1. třetinu diktovali tempo hry. Hráči Valašského Meziříčí se paradoxně probrali až v 19. minutě, kdy při vlastním oslabení,kdy ujela dvojice David Varga a Lukáš Bokroš, který nádherně trefil pravý horní roh hostující branky. Domácí po brance viditelně ožili, ale skóre se již do konce úvodní třetiny nezměnilo.

Ve druhé třetině pokračoval zlepšený výkon domácího mužstva,které si vytvořilo několik nadějných příležitostí ke skórování,ale bez gólového efektu. Hosté hrozili pouze z brejků, ty byly ale velmi nebezpečné.Bobrům se podařilo těsně před půlkou utkání vyrovnat,po vyšachování hostující obrany se do prázdné branky trefil Jan Matějný. Ve 38. minutě se domácí hráči dostali poprvé do vedení,když po závaru před hostující brankou protlačil kotouč za brankovou čáru Lukáš Bokroš. V poslední minutě při signalizované výhodě dostal krásnou přihrávku od Pavla Šebesty Rostislav Zrník a střelou pod víko vyhnal z branky hostujícího Pavla Pekaře.

Ve třetí si domácí hokejisté zkušeně hlídali svůj náskok,i když to hostující hráči nezabalili, vyloženou šanci si v poslední třetině v podstatě nevytvořili. Definitivní pojistku přidal v 57. minutě střelou do šibenice David Varga po nezištné přihrávce Lukáše Bokroše. Bobři si tak připsali po nepovedeném úvodu utkání další 3 bodíky, když dokázali otočit pro ně nepříznivý vývoj utkání.

V neděli 1. března hrají hokejisté Valašského Meziříčí proti místní Technice, ve středu 4. března od 18 hodin hostí v posledním domácím utkání před play-off celek Opavy.

Roman Sedlák (trenér Valašského Meziříčí): Po našem obvyklém záčátku, kdy jsme prohrávali v šesté minutě 2:0, jsem říkal hráčům, že není nic ztraceno, hraje se na 60 minut a veřili jsme, že to otočíme.Od naší první vstřelené branky, jsme byli vpodstatě lepší a postupem času jsme soupeře přehrávali. Škoda jen nevyužitých šancí v závěru, které by nám mohly vylepšit skóre, které by v konečném zůčtování mohlo hrát svou roli.