V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ale určitě jej nebudou chtít přivítat s otevřenou náručí. Jak se totiž sezóna chýlí ke konci a Bobři se stále potácejí na dně tabulky, tak bytostně potřebují body, zvláště po zaváhání v minulém kole s týmem z Frýdku-Místku. Zápas proti Břeclavi se odehraje v sobotu 20. prosince od 17:00 hod.

Co od soupeře z jihu Moravy lze očekávat? Rozhodně bojovný výkon, Břeclav patřila v první části sezóny překvapivě mezi jedny z favoritů na čelo tabulky. Výkonnost jí nakonec nevydržela a v současné době se nachází na 7. příčce s 36 body. Nejproduktivnějším hráčem Lvů je vsetínský odchovanec Dominik Tobola, který ve 22 zápasech vstřelil 8 gólů a přidal dalších 11 asistencí, ten je ovšem následován těsně odchovancem Uherského Hradiště Martinem Červenkou, který také za 22 zápasů nasbíral 6 gólů a 13 asistencí.

Fanouškům Valašského Meziříčí bude navíc známý Ondřej Kubáč, který přišel již před sezónou na jih Moravy a rozhodně se v tomto týmu neztratil a patří mezi tahouny týmu.

V minulém kole si Lvi celkem jasně poradili na svém ledě se silnou Opavou 5:3, kde od začátku nedali svému soupeři šanci a od 12. minuty si šli tvrdě za vítězstvím. Oproti tomu Valašské Meziříčí nezvládlo zápas v Českém Těšíně, kde se utkal s týmem z Frýdku-Místku. Bobři sice prohráli první třetinu v poměru 3:0, ovšem ve druhé třetině se vraceli do hry, skóre bylo již 3:2 a Bobři dál tlačili, poté přišel hloupý útočný faul od obránce Fišery a hokejistům z Valmezu se najednou vše sypalo jako domeček z karet a Bobři nakonec zápas prohráli 6:3.

Bobrům se proti Břeclavi letos moc nedaří, v prvním vzájemném zápase Bobři podlehli tehdy výborně rozjetým Lvům na domácím ledě 1:3, kde o jediný gól Bobrů se postaral Miroslav Škumát. Druhé měření sil na jihu Moravy se vyvíjelo pro Bobry již lépe a po základní hrací době svítil na časomíře stav 3:3. Ovšem po pár vteřinách prodloužení se prosadil břeclavský Sedlák a Bobři jeli domů pouze s jedním bodem.

Soupisky obou týmů z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (36. Svoboda) - Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Škumát, Baroš, D.Varga, Kundrátek, Sprušil, Martiník, M.Varga, Studený, Sršeň, Slovák

HC LVI Břeclav: Klimeš – Miklík, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák (A), Vojáček, Fejt, – Tobola, Zháňal (C), Červenka, Kučera, Buhaj, Kubáč, Beneš (A), Medřický, Průdek, Kozel

Valašskomeziříčští hokejisté tedy mají svému soupeři a svým fanouškům co vracet. Přijďte podpořit naše hokejisty k zisku velmi důležitých tří bodů v sobotu 20. prosince od 17:00 hod!