V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Ten kdo navštívil dnešní utkání určitě nelitoval. Málokomu jeho tep neatakoval trojcifernou hodnotu bez toho, aniž by musel vykonávat větší fyzickou námahu. Bobři po dvou třetinách prohrávali s týmem Břeclavi o tři branky. Ve třetí třetině se však událo něco, na co se bude hezky vzpomínat a co by Bobry mohlo do dalších zápasů povzbudit. Bobři nejprve snížili v přesilovce na 1:3 brankou Miroslava Škumáta, aby následně i David Varga dokázal využít přesilovou hru 2:3. Rázem bylo Bobrů plný led. Minutu před závěrečným hvizdem se před brankovištěm dostal k puku Václav Studený a vyrovnal stav utkání na 3:3. Po vyrovnávací brance propukl na stadioně gejzír radosti a euforie. To však nebylo vše. 40 vteřin před třetí sirénou se znova prosadil David Varga a vystřelil tak Bobrům důležité vánoční tři body!
2. liga - skupina Východ 2014/2015, 27. kolo, sobota 20.12.2014
Břeclav
4:3
(0:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 43. Škumát (Kaluža), 50. Varga (Sprušil, Studený), 59. Studený (Kaluža, Kuchta), 60. Varga (Sprušil) – 6. Tobola, 22. Zháňal (Buhaj), 32. Beneš (Kučera) Průběh utkání: 0:3, 4:3
Valašské Meziříčí: Vydržel - Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža, Škumát, Baroš, D.Varga, Kundrátek, Kuchta, Sprušil, Martiník, Studený, Slovák, Gulda,Tejkl
Břeclav: Šurý – Miklík, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák (A), Vojáček, Fejt, – Tobola, Zháňal (C), Červenka, Kučera, Buhaj, Kubáč, Beneš (A), Medřický, Průdek, Kozel

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Bez disciplíny se vyhrát nedá. Máme utkání v rukou, ale ve třetí třetině jsme začali hloupě faulovat a neustále jsme hráli v oslabení. Konkrétně Tobola s Medřickým jsou na trestné pomalu častěji než na ledě. ValMez se dostal díky dvěma tečovaným střelám od modré zpátky do hry. Na konci to zkusil bez brankáře, hráli šest na čtyři, a my dostaneme v oslabení třetí, úplně identický gól. Když už to vypadalo na remízu, přišlo nešťastné podklouznutí našeho obránce a domácí po dvou dorážkách zápas otočili.“

Petr Tejkl (trenér Valašského Meziříčí): Přesto, že podle mého názoru, bylo utkání od samého úvodu vyrovnané. Po vlastních chybách a nedisciplinovanosti jsme po 40 minutách prohrávali o 3 branky. Před závěrečnou třetinou jsem hráče nabádal k trpělivosti a disciplinovanosti a že zápas pro nás ještě neskončil. Po druhé inkasované brance jsem chtěl dát týmu nějaký nový impuls a k tomu bylo potřeba udělat některé změny v sestavě. Například přesunem Míry Škumáta z útoku do obrany a využitím dvou hráčů, kteří byli připraveni na střídačce zasáhnout do hry.