Sobota ve znamení zápasu o šest bodů
pátek 30.1.2015 | Redakce |

Sobota ve znamení zápasu o šest bodů

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 31. ledna zavítá na led Valašského Meziříčí tým, který se nachází na desátém místě průběžného pořadí druhé ligy, a sice HC Frýdek-Místek. Oba dva týmy ještě společně s Karvinou bojují o záchranu a nikdo si nechce vytáhnout černého Petra v podobě 11. místa po základní části. Případná výhra nad Frýdkem, by valašskomeziříčské hokejisty za dalších příznivých okolností (prohra Karviné), přiblížila do slibné pozice v podobě záchrany.

Frýdek-Místek se nachází v současné době na 10. místě, které je příslibem záchrany. Ovšem má za sebou tým z Karviné, která jej nahání jako hladový vlk. Tým z Frýdku má na Karvinou náskok čtyř bodů, což je velmi ošemetný náskok a tedy nesmí žádný z týmů polevit ve svém snažení. To samé platí ovšem i o Valašském Meziříčí, které má na Karvinou náskok sedmi bodů, ovšem hokejisté Valmezu mají ještě oproti těmto dvěma týmům zápas k dobru.

Frýdek-Místek v minulém kole dokázal porazit tým z Opavy na vlastním ledě poměrem 2:1, čímž odčinil svou prohru z 34. kola, když na ledě Přerova prohrál 10:1 a poté v 35. kole nestačil na Břeclav, která v současné době jakoby zatáhla za ruční brzdu, poměrem 6:3. Břeclav tak zvítězila po dlouhých sedmi kolech! Valašské Meziříčí si v minulém kole odbylo nucenou pauzu, doufejme, že jejich výkon naváže na poslední sehrané utkání s týmem SHK Hodonín, kdy Bobři na vlastním ledě zvítězili 4:2.

Vzájemná utkání Bobrů s Frýdkem-Místkem v této sezóně vychází lépe pro našeho soupeře. V prvním odehraném zápase v Novém Jičíně prohráli Bobři v prodloužení po velmi kontroverzním a nezvládnutém závěru ze strany rozhodčích 3:2. V dalším vzájemném zápase, tentokrát na ledě Bobrů si Frýdek-Místek odvezl porážku 5:4. A v zatím posledním hraném utkání v Českém Těšíně prohráli Bobři 6:3.

Bránu týmu ze Slezka střeží René Svoboda, který se minulý rok představil v pár zápasech i v dresu valašskomeziříčských Bobrů. Dále Andreas Kubáň jež má odchytanou největší porci zápasů a sem tam se v dresu Frýdku-Místku ukáže i Radim Vašíček. V obraně si budou muset dát Bobři pozor na třineckého Jakuba Tepera (8 + 19) a Michala Krutila (6 + 5). V útoku má náš soupeř zvučné jména, kanadské bodování týmu vede zkušený David Samiec (13 + 18). Dále tým vede zkušený matador Petr Lipina (14 + 12) a Ondřej Sluštík (10 + 16). Opomenout nesmíme ani Marka Ivana (4 + 3), který kvůli svému zranění odehrál pouze 7 zápasů. A byl to právě Ivan, který rozhodl dvěma brankami utkání s Opavou. V kádru Frýdku se objevují také dvě jména, která tuto sezónu oblékala dres Bobrů, Tomáš Matějek a Tomáš Sršeň.

Sestavy obou mužstev z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Svoboda - Gulda, Finkes, Valentík, Řezáč, Kovář, Kaluža, Jedlička, Kysučan, Kuchta, Cink, Sprušil, Martiník, Studený, Kundrátek, Baroš, Varga D., Slovák, Varga M., Matušenko
HC Frýdek-Místek: Svoboda - Samiec, Teper, Gogolka, Prokop, Černín, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Matějek, Sluštík, Jaroš, Mamula, Mach, Jonáš, Ivan, Heider, Hurtík, Sršeň

Co dodat více, snad pouze, že v sobotu 31. ledna od 17:00 hod. na značkách! A pojďme povzbuzováním domácí Bobry dovést k vítězství!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS