Dorostenci měli premiéru ve druhé nejvyšší soutěži

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - 1. liga staršího dorostu (1.LSD) Ačkoli se v loňské sezóně 1. liga staršího dorostu hrála pod hlavičkou HC Bobři Valašské Meziříčí, tak většina utkání se odehrála na Novojičínském ledě, který tuto soutěž financoval a dodal i naprostou většinu hráčů. Teprve v letošní sezóně mají Bobři dostatečnou hráčskou základnu pro tuto soutěž z vlastních řad, která je navíc doplněna o hráče ze sousedních Černých vlků. Většina dorostenců zažila premiéru v této soutěži, protože tato soutěž se ve Valašském Meziříčí defacto zatím nehrála. Pro informaci ještě uvádíme, že hracími dny je pátek (ve 20:00) a neděle (v 10:30). O případné změně hracího času budeme informovat na našich stránkách. První dvojkolo odstartovala dvojice domácích zápasů: v pátek čekal domácí Bobry vítěz soutěže krajského přeboru dorostu a nový účastník této soutěže, družstvo Techniky Brno. V neděli se pak potkali s novým soupeřem z Třebíče.

Pátek 18.09.2015

Začátek utkání patřil hostům. Ti se dvěma rychlými brankami v polovině první třetiny dostali do slibného vedení. Domácí sice stihli ještě do konce třetiny snížit vedení hostů na rozdíl jediné branky ale na obrat to nebylo. Ten nastal až ve druhé třetině, kdy domácí otočili utkání ve svůj prospěch a odskočili svému soupeři na dvě branky. A šancí bylo daleko víc. Neproměnily se šance v zakončení do odkryté branky po předchozím rozložení soupeře, ani trestné střílení. 30 sec. před koncem druhé třetiny se hosté opět dostali kontaktním gólem do hry, takže rozhodnout měla třetí třetina. Ta nabídla šance na obou stranách, ale protože gól nakonec nepadl, tak se z vítězství nakonec radovali domácí Bobři a připsali si tak první 3 body do této soutěže.
Pochvalu kromě družstva domácích, které předvedlo velmi dobrý výkon, si jistě zaslouží i přítomni diváci, kteří se sešli v hojném počtu (cca 150) a vytvořili výbornou atmosféru pro toto utkání.

HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Brno 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)

Branky a asistence Bobrů: 14´- Kuchařík Šimon (Vanduch Dominik), 27´ - Pernický Lukáš (Fojtášek Lukáš), 29´ - Kulišťák Tomáš (Pernický Lukáš), 35´ - Kuchařík Šimon (Cvečka Patrik). Sestava Bobrů: Janoško Jaromír, Bartoněk Jan – Blaha David, Brázdil Filip, Cvečka Patrik, Fojtášek Lukáš, Gorej Adam, Kamas Libor, Kašpar Daniel, Kubenka Filip, Kuchařík Šimon, Kulišťák Tomáš, Kundrát Matěj, Mikuš Ivo, Pernický Lukáš, Škrhla Michal, Vanduch Dominik.

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře a rychle jsme prohrávali 0:2. Nakonec jsme ale dokázali nepříznivý stav otočit a vyhrát. Klukům chci poděkovat a taky fanouškům, kteří si našli cestu na náš zápas a pomohli svým povzbuzováním k vítězství.“

Neděle 20.09.2015

Třebíč byla pro naše borce neznámý soupeř a jeho kvalitu nebylo možné dopředu odhadnout. Rychlý gól ve 3 min. zaskočil domácí Bobry a z tohoto šoku se nemohli vzpamatovat dlouhou dobu. Nedařilo se zakončení přestože šance byly a chvílemi jsme dokázali soupeře kvalitně zamknout v jeho obrané třetině. Silné chvilky se střídaly s těmi slabšími, ve kterých jsme zase my dlouho odolávali dobývání naší svatyně a nedařilo se vyhodit puk ze třetiny.
Chatrný náskok soupeře z první třetiny se zvýšil až na 3 góly a vypadalo to na zcela jednoznačnou záležitost. Jiskřičku naděje vykřesal nejmladší hráč družstva Libor Kamas, jehož ladné vyhození z naší obrané třetiny si brankář nešťastně tečoval do vlastní branky.
To však bylo bohužel z naší strany vše. Ačkoli vůli vstřelit gól nelze našim borcům upřít, tak vždy selhala koncovka, takže stav utkání se už v třetí třetině nezměnil. Dnešní výkon tak na soupeře, který celé utkání odehrál s jedenácti hráči, bohužel nestačil.

HC Bobři Valašské Meziříčí – SK H. Slávia Třebíč 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branka Bobrů: 37´- Kamas Libor ( - ). Sestava Bobrů: Bartoněk Jan, Janoško Jaromír – Blaha David, Brázdil Filip, Cvečka Patrik, Fojtášek Lukáš, Gorej Adam, Kamas Libor, Kašpar Daniel, Kubenka Filip, Kuchařík Šimon, Kulišťák Tomáš, Kundrát Matěj, Lukáš Petr, Mikuš Ivo, Pernický Lukáš, Škrhla Michal, Vanduch Dominik.

Komentář trenéra Jaroslava Pokorného: „Soupeř byl od začátku do konce lepším týmem a zaslouženě vyhrál. Snad možná, kdyby jsme proměnili jen z části naše šance, tak by z toho mohl nějaký ten bodík být. Na kdyby se ale nehraje. Musíme dál pracovat a nezbývá nic jiného než pogratulovat Třebíči ke třem bodům.“