V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Výhrou 3:2 nad svým soupeřem se Bobři odlepili ode dna tabulky. O skvělý obrat se v poslední třetině postaral David Varga. Hokejisté Valašského Meziříčí se tak mohli podruhé za sebou radovat z vítězství na domácím ledě.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 31.10.2015, Zimní stadion Valašské Meziříčí
3:2
(1:0, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Sprušil (Franek), 56. Varga Dav. (Podešva), 57. Varga Dav. (Podešva, Martiník) – 29. Hruška (Iláš), 35. Gebauer (Flašar, Lehečka). Rozhodčí: Vaněk – Šimčík, Zedník. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Valašské Meziříčí: Vydržel (Čáp) – Tomek, Kovář, Tomiga, Valentík, Černín, Hradil, Franek – Slovák, Martiník (C), Sprušil (A), Pořický, Varga Mir., Studený (A), Kývala, Varga D., Baroš, Kuchta, Augustýn, Podešva.
Nový Jičín: Iláš (Kozák) – Flašar, Hruška, Hoďa, Horák (C), Andrýsek, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk (A), Macháček, Málek, Kratochvíl, Ižacký, Novotný, Uhlár (A).

Utkání začalo velmi vyrovnaně. Postupně se však do převahy dostávali Bobři, kteří své snažení dovršili ve 12. minutě gólem Antonína Sprušila. První třetina skončila po dobrém výkonu Bobrů 1:0.

Druhá třetina už ale nebyla pro Bobry to pravé ořechové. Ve 28. minutě se dostali Bobři do početní výhody, ve které místo vstřelení branky inkasovali gól od Nového Jičína. Po zhruba deseti minutách přidali novojičínští další gól a dostali se do vedení, které jim vydrželo až do konce druhé třetiny.

Na začátku třetí třetiny byl hostům,konkrétně Janu Andrýskovi, udělen trest 4 minut na trestné lavici. Bobři, místo ohrožení brány Iláše, připustili možnost trestného střílení pro hosty. Vydržel byl však při nájezdu úspěšnější, a proto si mohli Bobři držet nadějný výsledek k obratu. Ten přišel během 56. minuty, kdy dvěma rychlými góly dostal Bobry do vedení David Varga. Na závěr si přichystali hráči Nového Jičína obléhání Vydrželovy branky, ze kterého však žádný gól nepadl a Bobři se mohli radovat z vítězství.

Petr Tejkl (Valašské Meziříčí): "Utkání mělo několik částí, první třetina byla dobrá, druhá špatná a třetí už byla zase lepší. Myslím si, že se k nám přiklonilo i trochu štěstí. Za stavu 1:2 ve třetí třetině jsem si říkal, že bychom mohli být rádi za bod. Tomu utkání by určitě slušela remíza. Jsme samozřejmě rádi, že máme tři body do tabulky a mohli jsme se odlepit ode dna. Konečně nám začínají fungovat některé věci ve hře."