Bobři v Moravských Budějovicích neuspěli

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Nad síly Bobrů byly Žihadla z Moravských Budějovic. Mužstvo oslabené o Václava Studeného prohrálo duel vysoko 1:7. O jedinou branku Bobrů se postaral Jan Podešva.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 4.11.2015, Zimní stadion Moravské Budějovice
Moravské Budějovice
7:1
(3:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Jaroš (Paták, Pěška), 17. Horký (Rytnauer), 19. Mikeš (Pěška), 28. Havel (Matějka), 30. Juráň (Rytnauer, Horký), 54. Havel (Trojan, Matějka), 59. Mikeš – 13. Podešva (Kývala, Pořický). Rozhodčí: P. Humpolíček – O. Polák, L. Rampír. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 365. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.
Moravské Budějovice: Šťastný (Máj) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Jaroš, Peroutka, Šťáva – Rytnauer, Havel, Pěška, Mikeš, Paták, Trojan, Juráň, Vlašín, Lupač, Horký, Matějka, Latner.
Valašské Meziříčí: Neužil (od 30. Čáp) – Zbořil, Hradil, Kovář, Vokurka, Franek, Tomek, Kaluža, Valentík – D. Varga, Martiník, Sprušil, Pořický, Mir. Varga, Mar. Varga, Slovák, Podešva, Kývala, Baroš, Kuchta, Augustin.

Úvod utkání Bobrům nevyšel. Už v první minutě vyrazil Neužil puk před sebe a dorážející Paták byl neomylný. Na nepříznivý stav mohli Bobři odpovědět v nabídnuté přesilovce, kterou ale nevyužili. Od 10. minuty se museli Bobři bránit oslabení. Po návratu Kývaly z trestné lavice dokázali svěřenci Petra Tejkla stav utkání srovnat. Při úniku 2 na 1 vstřelil srovnávací branku Jan Podešva, kterému přihrával Jakub Pořický a Martin Kývala. Poslední pětiminutovka třetiny se bohužel nevyvedla podle představ Valašského Meziříčí. V ní dostalo mužstvo dva rychlé góly a do šaten odcházeli za stavu 3:1 pro domácí.

V 5. minutě druhé třetiny zahrozily Žihadla tyčkou. O dvě minuty později se už nemýlily a Lukáš Havel vymetl horní růžek Neužilovy branky. Tlak Moravských Budějovic neustával. Ve 30. minutě skórovaly již popáté. Tentokrát se nejlépe před Neužilovou svatyní zorientoval Marcel Juráň. Stav 5:1 donutil trenéra Petra Tejkla ke změně v brankovišti, do kterého se postavil Čáp. Během 35. minuty se Bobři dostali kvůli vyloučením do hry ve třech. Díky jistému Čápovi se ale během oslabení gólový stav neměnil. Po prostřední dvacetiminutovce byl náskok Žihadel čtyřbrankový.

Ze začátku třetí třetiny se Bobři herně vzchopili a dokázali vyprodukovat několik střel na bránu. Žádná z nich ale neskončila za zády Šťastného. V 54. minutě z kombinace domácích znovu navýšil skóre na 6:1 Lukáš Havel. Šanci korigovat výsledek dostali Valaši v 56. minutě, když byl vyloučen na 2+2 minuty Tomáš Pelikán. Toho však Bobři nevyužili a do prázdné branky se v závěru trefil Roman Mikeš.