V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Po více než deseti měsících se může dočkat fanoušek Bobrů valašského derby na domácí půdě. Již tuto sobotu poměří své síly dva odvěcí rivalové z Valašska. Pro zapáleného fanouška bude tento téměř hokejový svátek znamenat souboj týmů z opačných stran tabulky. "Prohrát se může s kýmkoliv, jenom né se Vsetínem,", říkával ještě letos Petr Dvořák. Dnes svou slavnou citaci trochu pozměnil. Ovšem jak je známo, derby nemá favorita, proto přijďte v co největším počtu Bobry podpořit. Společně budeme silnější! Začátek souboje je naplánován na 17:00.

Bobři se před derby nacházejí na předposledním místě s třinácti body. Jejich hra je jako na houpačce. Světlé momenty v zápasech střídají ty, kdy dokáží inkasovat zbytečné góly. O tom, že tým na to má, jsme se mohli přesvědčit v duelech s Technikou, Porubou, Novým Jičínem či Břeclaví. Bobři dokázali odehrát důstojnou partii proti Frýdku-Místku nebo zdramatizovat utkání proti Opavě, kdy ze stavu 0:4 snížili na 3:4 a v závěru mohli ještě srovnat. Naopak rychle zapomenout by měli na debakly v Moravských Budějovicích a Kopřivnici.
Do týmu se dobře zpracovala nová posila Jan Podešva, který přišel právě ze Vsetína. Jako na oporu se může vzhlížet směrem k Václavu Studenému. Dobré výsledky odvádí v poslední době i David Varga a brankář Lukáš Vydržel. Nyní je před mužstvem těžké utkání, na které se musí dostatečně připravit. Bojovnost, síla a odhodlání nebude určitě svěřencům Petra Tejkla chybět. Dokáží Bobři s pomocí fanoušků uspět ve valašském derby?

VHK Vsetín si v tabulce upevňuje své 2. místo pod nezastavitelným Frýdkem-Místkem. Od posledního derby, odehraného na vsetínském Lapači (3:1), prohráli jen třikrát, z toho v Porubě až v prodloužení. Když se však podíváme na posledních pět utkání, tak má tým, vedený Viktorem Hlobilem a Lubošem Jenáčkem, na kontě 2 výhry, 2 remízy a jednu prohru. Vsetínské hokejisty potrápila papírově nejslabší Karviná, kterou udolali až v prodloužení. Porubě zase v prodloužení podlehli. Pak sice následovala domácí prohra s Frýdkem-Místkem (2:6), ale v minulých dvou kolech svým soupeřům nasázeli 17 branek a inkasovali pouze 2. Tím dali jasně najevo, že jim venkovní zápasy opravdu žadné problémy nedělají.
Nejlepším hráčem můžstva je aktuálně Jan Kolařík (17+11). Roli gólového asistenta zaujímá Daniel Vaněk (6+17). V obraně má na kontě nejvíce kanadských bodů všem dobře známý Radim Tesařík. Pozici jedničky v brankovišti má na starosti Petr Hromada (91,48%).

Soupiska obou týmů z minulého kola:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (52. Čáp) – Zbořil, Kovář, Černín, Franek, Hradil, Tomek, Valentík – Sprušil, Podešva, Varga D., Studený, Varga Mir., Pořický, Kuchta, Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš.

VHK Vsetín: Hromada – Nedbálek, Řezáč, Vrba, Žák, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz - Slováček, Dvořák, Kolařík - Vávra, Finsterle, Abdul - Ondráček, Daněk, Vítek - Jurík.

Nominace rozhodčích:

Vaněk - Hanzlík, Wesley

On-line přenos:

Textový přenos přímo ze stadionu ve Valašském Meziříčí můžete sledovat v sobotu 14.11.2015 od 17:00 ZDE.