V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Na led Valašského Meziříčí dnes zavítala Kopřivnice, která si zatím vede poměrně dobře na nováčka v této soutěži. Hned v úvodu zápasu se ujala vedení a ani po polovině utkání to s Bobry nevypadalo vůbec dobře. Nakonec však Bobři utkání zvládli, a to hlavně díky vítězné trefě nové posily Michaela Janoty.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 5.12.2015, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
6:4
(1:2, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Sprušil (Slovák), 33. Janota (Pořický), 37. Kubo (Podešva), 47. Kubo (Kovář, Janota), 59. Janota (Žabčík), 60. Podešva (Žabčík, Kubo) – 3. Hrubý (Mach), 9. Tomášek (Vydra), 29. Teper (Sluštík, Červenka), 44. Dusík. Rozhodčí: Obadal – Axman, Blaha. Vyloučení: 4:7. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 6:4.
Valašské Meziříčí: Slovák (Čáp) – Matyáš, Kovář, Janota, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík, Franek – Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Varga Mir., Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš, Martiník (C), Podešva
Kopřivnice: Vrba (Unzeitig) – Dusík, Jašek, Čintala, Imrich, Vydra, Marek (A), Merenda, Teper – Kofroň, Bartošák, Slovák, Sluštík (A), Suchý, Hrubý, Stránský, Tomášek (C), Pargáč, Mach, Horák, Červenka

V dnešním derby hostilo Valašské Meziříčí tým Kopřivnice, očekávala se tedy velká divácká kulisa a hokej odpovídající "novému" derby. Hned v úvodu zkoušel Čintala pozornost domácího brankáře Slováka střelou od modré. Ta však skončila pouze na jeho betonech. Ve 3. minutě se hosté ujali vedení. Z vhazování se dostal ke střele Daniel Hrubý, a ten překonal střelou záda Slováka - 0:1. Na tuto branku však domácí rychle odpověděli. V 5. minutě založil Slovák rychlý brejk a nakonec přihrál do dobře postavenému Antonínu Sprušilovi, jenž mířil přesně mezi tři tyče - 1:1. V 9. minutě hosté využili přesilovky a opět šli do vedení. Vydra vystřelil od modré a po odražení puku od betonů Slováka se podařilo dorazit puk do brány Martinu Tomáškovi - 1:2. Do konce první třetiny se již nic zajímavějšího nestalo, a tak spokojenější po první třetině byli rozhodně hosté.

Hned v úvodu druhé třetiny měl na dosah vyrovnání domácího Martiník. K puku se ale dostal příliš pozdě a Vrba si stihl odkrytou část branky pohlídat. Ve 25. minutě přišla další obrovská šance Bobrů. Tentokrát nevyužil ležícího Vrby Studený. A tak přišlo ve 29. minutě potrestání v podobě branky. Sluštík zpoza brány nahrál puk Jakubu Teperovi, a ten ho na druhý pokus dostal do sítě - 1:3. Hned ve 30. minutě mohli jít hosté do náskoku o tři branky. Kopřivnický Stránský se dostal do samostatného úniku, skvěle ho však vychytal Jiří Slovák a udržel tak stále naději Bobrů. Ve 33. minutě přišlo snížení. Nová posila Bobrů Michael Janota se po nahrávce Pořického prosadil střelou z levé strany - 2:3. V 37. minutě se domácí radovali z vyrovnaní. V přesilovce se prosadil Martin Kubo - 3:3. Zbytek třetiny už se odehrál spíše ve středu hrací plochy.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté z Kopřivnice. Ve 44. minutě využili přesilovku a dostali se do vedení. Žabčík neuhlídal Michaela Dusíka, který se prosadil střelou k pravé tyči - 3:4. Na tuto branku domácí rychle odpověděli, konkrétně ve 47. minutě. Při kombinaci se ke střele dostal Martin Kubo, a ten byl neomylný - 4:4. Hra byla vyrovnaná a fanoušci si nemohli stěžovat. Nejdůležitější moment zápasu nastal v 59. minutě. Michael Janota se totiž prosadil v přesilovce a poslal tak Bobry minutu před koncem zápasu do vedení - 5:4. V 60. minutě se ještě prosadil střelou do odkryté klece Jan Podešva, který tak upravil skóre na konečných 6:4.

Petr Tejkl (trenér Val. Meziříčí): Kopřivnice potvrdila své postavení v tabulce. Hrajou dobrý hokej a mají tam šikovné kluky, kteří to s pukem umí. Takže to byl pro nás těžký soupeř, i když je to nováček soutěže. Utkání se mohlo lámat za stavu 1:3, ale to nás zase podržel brankář. Poté jsme zápas svou trpělivou hrou dokázali otočit k vítěznému konci.