Jsme moc rádi za semifinále, říká  Jan Matějný a Luděk Růčka
pátek 20.3.2009 | Michal Václav |

Jsme moc rádi za semifinále, říká Jan Matějný a Luděk Růčka

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Valašské Meziříčí v semifinále! Po velké bitvě postupuje mezi nejlepší 4 celky II.ligy. Cesta k vítězství nebyla nikterak jednoduchá a hráči Uničova svou bojovností dělali vše proto, aby se série vrátila zpět na led Bobrů. Nestalo se tak i díky výkonům útočníka Jana Matějného a obránce Luďka Růčky, kteří nám poskytli rozhovor po utkání. Jsme moc rádi, že jsme postoupili zase dál, říkají oba.

Jak bys popsal dnešní druhé čtvrtfinále?
Honza: Bylo to těžké utkání, to každopádně, my jsme hráli spoustu oslabení, sami jsme si to ztížili zbytečnými fauly. Místo abychom nutili k faulům Uničov, tak se děl opak a zbytečně jsme hráli téměř jednu třetinu v oslabení. Nakonec ale velká spokojenost.
Luděk: Tak já myslím, že jsme to spíš udolali, než abychom hráli lepší hokej, byl to určitě vyrovnaný zápas. Uničov hrál dobře v útoku. Je skvělé, že jsme vyhráli.

S jakou taktikou jste přijeli na led Uničova?
Honza: Určitě jsme chtěli hráz zezadu a hrát na brejky, ale nedařilo se nám to moc hlavně v prostřední třetině, kdy měl Uničov hodně přesilovek, přehrávali nás, tímto se pak dostali na koně. My jsme byli trošku nervózní a trápili jsme se. Jsme moc rádi, že to nakonec vyšlo.
Luděk: Určitě hrát dobře zezadu, bez obdržené branky, abychom hráli co nejdéle na jedna nula.

Jak bys Honzo popsal druhý gól, který jsi vstřelil?
Tak to bylo vymyšleno od spoluhráče Petra Dvořáka, který objel bránu, já byl před gólmanem sám, přihrál mi to pěkně před brankáře a už to pak nebylo těžké nedat.

Ve druhé třetině vás Uničov přehrával…
Honza: No určitě to bylo těmi přesilovkami, kdy domácí měli téměř bez přerušení 4 přesilovky po sobě, pak dokonce 5 na 3. Tímto se dostane každý mančaft do laufu a těžko jsme je zastavovali, naštěstí jsme ten druhý gól dali těsně před koncem třetiny a to rozhodlo. Ve třetí třetině už to byl boj a myslím, že jsme fyzicky na tom byli lépe.
Luděk: Dali jsme dobrý gól na jedna nula, kdy se trefil Zrno. Potom jsme hráli ale dlouho oslabení, Uničov nás sevřel, začali jsme trochu dělat zmatky, vyhazovat puky, naštěstí jsme to ale udolali a vyhráli. Je velká spokojenost.

Jsme v semifinále, jaké převládají pocity a co dál?
Honza: Spokojenost, určitě, chceme si zahrát finále, vrátit se do Šumperku a uděláme pro to všechno.
Luděk: Moc rádi bychom zkusili jít ještě dál, dnes Vsetín vyhrál takže doufám, že postoupí a půjdeme radši na tu Opavu nebo Orlovou než na Hodonín.

Co říkáš na podporu fanoušků dneska?
Honza: Super, báseň, skvělé, jsme moc rádi, že jste nás přijeli podpořit a že vás máme.
Luděk: Fanoušci určitě perfektní, přijelo vás sem hodně, prostě bomba, nakonec jsem ukázal i „prso“.

... jak jsi Luďku k tomuto již celkem rutinnímu provolávání na tvou adresu přišel?
Nevím ani sám, jsem tady již 4 roky a jednou mě fanoušci na akci vyhecovali abych ukázal prso a od té doby se to vleče.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS