V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři přivítali na svém ledě Opavu. Slezskému týmu, který bojuje o play-off vzdorovali modrobílí obstojně a vytěžili s nimi jeden bod, který zůstává na domácím ledě. O výherci utkání, plného osobních soubojů, musely po prodloužení rozhodovat až nájezdy, ve kterých byl Slezan úspěšnější.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 3.2.2016, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
2:3sn
(0:1, 1:1. 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Augustin (Martiník), 46. Studený (Kaluža) – 13. Selingr (Vítek, Tuma), 26. Selingr (Tůma), rozh. náj. Selingr. Rozhodčí: Fiala – Mikler, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Valašské Meziříčí: Neužil (Čáp) – Zábojník, Mikel, Kaluža, Žabčík, Janota, Tomek, Valentík – Podešva, Sprušil (A), Varga D., Studený (A), Kubo, Pořický, Varga Mir., Kuchta, Kývala, Augustin, Martiník (C), Baroš
Opava: Šafránek (Plánosvský) – Vrabel, Černý, Galvas (A), Slavík, Tichý, Tuma, Pavelek – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Beneš, Wolf, Selingr (C), Černý, Svoboda, Baďura, Chalupa

Úvod utkání byl plný nasazení a jako první to odnesl dvouminutovým trestem opavský Chalupa. Přesilovku Bobři nevyužili a sami se dostali v 9. minutě do oslabení. Minutu hry ve čtyřech zvládli Bobři na jedničku a zanedlouho se počty na ledě díky nedovolenému zákroku hostujícího Tichého srovnaly.

Skóre však otevřel Slezan, jmenovitě Pavel Selingr. V 15. minutě mohli Bobři srovnat, protože se na trestnou lavici opět podíval Chalupa. Ani tentokrát se zatím dobře fungující formace neprosadila.

V závěru třetiny to už byli domácí, kteří museli bránit. Minutu dokonce ve třech. Prohřešky Martiníka a Janoty ale zažehnala vynikající obrana jištěna pohotovým gólmanem Neužilem.

Hned, jak se Bobři na začátku druhé periody dostali do plného počtu, dokázal Vojtěch Augustin za asistence Ondřeje Martiníka propasírovat puk do brány a srovnal stav na 1:1.

Vedení si ale vzali hosté rychle zpět na svou stranu. Po vyloučení Kuchty si dokázali vykombinovat čtyřčlenný val Bobrů a opět se zásluhou Selingra dostali do vedení.

Hra Opavy se začínala zvedat, na což ale Valaši reagovali skvěle a nenechali si vstřelit rozdílový gól.

I přesto, že se do třetí třetiny vrhla Opava lépe, dokázali domácí srovnat. Václav Studený se ujal odraženého puku a zamířil přesně tam, kde Šafránek nebyl.

Bobři měli dokonce velkou šanci jít do vedení. Ovšem Václavu Studenému se nepodařilo v samostatném nájezdu vstřelit gól a skóre zůstalo dále nezměněno - 2:2. Poslední desetiminutovka byla sice tvrdá, ale žádné tresty nepadly.

V prodloužení byla hodně dlouho aktivnější Opava, Bobři se dostávali k šancím jen zřídka. Jakub Neužil ale uhlídal prostor mezi svými třemi tyčemi a utkání šlo do nájezdů.

Dovednostní disciplína udala po dvou úspěších Opavy a nevydařených nájezdech Sprušila a Kaluži jasný konečný verdikt. Bod navíc si odvážejí hosté do Opavy.

Jan Kramář (vedoucí týmu HC Bobři Valašské Meziříčí: Dnes jsme odehráli celkem vyrovnané utkání se soupeřem, který může být našim potencionálním protivníkem i v play-out. Bylo vidět zlepšení u celého týmu, kluci chtěli vyhrát, bojovali. Bohužel to nějakým způsobem nevyšlo. Škoda neproměněných nájezdů. Trenér udělal několik změn v sestavě, což se projevilo jako dobrý krok. Teď se musíme hlavně soustředit na další utkání a připravovat se na play-out. Doufáme, že fanoušci budou stejně skvělí, jako dnes.