V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři se vrací z Brna sice z prázdnou, ale podali sympatický výkon. To je teď důležité, soustředění se na boje v play-out.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 13.2.2016, Sportcentrum Lužánky
Technika Brno
3:2
(2:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Boček (Strýček, Stehlík), 20. Zbořil (Piskoř, Kadlec), 56. Jurča (Čtvrtníček) – 46. Mir. Varga (Janota), 60. D. Varga (Zábojník). Rozhodčí: Honza – Lainka, Čuňočka. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Technika Brno: Novák (Jekel) – Habrovec (C), Sedlák, Šidák, Havíř, Navrátil, Strýček, Zbořil – Piskoř, Bustin, P. Brzobohatý, Benýšek, Biolek, Jurča, Boček, Čtvrtníček, Polesný, Kadlec, Látal, Stehlík
Valašské Meziříčí: Čáp (Sekula) – Mikel, Janota, Kovář, Žabčík, Tomek, Valentík, Zábojník – Mir. Varga, Sprušil, D. Varga, Studený, Mar. Varga, Pořický, Kuchta, Podešva, Kývala, Baroš, Martiník (C).

Utkání odstartovalo poměrně rychle, když v sedmé minutě po špatném střídání dostala lavice hostů trest a domácí tuto šanci využili. Od modré střílel Pavel Strýček a před bránou tuto střelu ještě tečoval dobře připravený Jan Boček, který tak otevřel skóre utkání. Velkou šanci na vyrovnání měl Baroš, který ujel Brňanům v jejich přesilové hře, ale na Nováka nevyzrál. První dvacetiminutovka se již chýlila ke konci a vypadalo to, že gól už v této třetině neuvidíme, ale opak byl pravdou. Hráč Valašského Meziříčí minutu před koncem periody fauloval a domácí tak hráli přesilovou hru pět na čtyři. Mikuláš Zbořil dostal touš na levý kruh a propálil vše, co stálo v cestě. Do konce třetiny se již nic výrazného neudálo a do kabin tak šli spokojenější domácí s dvoubrankovým náskokem.

V prostřední části zápasu sice diváci branku neviděli, ale mohli si vychutnat rychlý hokej plný šancí. Obrovskou příležitost na snížení měl Václav Studený, před kterým nešťastně upadl poslední obránce Techniky a útočník Bobrů stál osamocen před Novákem, kterého chtěl překvapit tvrdou střelou, ale muž v brněnské svatyni proti tomuto pokusu pohotově zasáhl svoji lapačkou. O dvě minuty později se dostali hráči Valašského Meziříčí do přečíslení dva na jednoho. Kapitán Martinák vzal zodpovědnost na sebe, ale trefil pouze lapačku připraveného Nováka. Krásným zákrokem na sebe upozornil i hostující gólman Čáp, který dorážku soupeře zneškodnil doslova tygřím skokem. Šance byly na obou stranách, ale úspěšnější byli gólmani a do kabin se tak šlo za stejného stavu, jako před první přestávkou.

Závěrečná perioda byla na branky nejbohatší. V šesté minutě třetí třetiny skórovali hosté ve vlastním oslabení. Bobři se dostali do rychlého protiútoku a Miroslav Varga přesnou dorážkou snížil náskok Techniky. Hosté se poté dlouho snažili vyrovnat, ale domácí si nakonec vzali zpět dvoubrankové vedení. Petr Jurča se šikovně obtočil kolem branky hostů, následně poslal touš do brankoviště a ten se ještě odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů pod horní tyč. Hosté ještě pohrozili, když se půl minuty před koncem duelu z nenápadné akce prosadil David Varga. Bobři tak po druhé v zápase snížili na rozdíl jediné branky, ovšem vyrovnat již nestačili. Utkání skončilo 3:2 pro domácí a Technika si tak doma nechává všechny tři body.