Dojednáno! Bobry posílí Jan Matějka
pondělí 4.9.2017 | Richard Müller |

Dojednáno! Bobry posílí Jan Matějka

Čekání na zvučnou posilu do útoku trvalo déle než celou přípravu, ovšem stálo to za to. Ze Šumperku se do Valašského Meziříčí stěhuje kapitán loňského semifinalisty Jan Matějka. Bobři angažují zkušeného osmadvacetiletého předáka poté, co na vlastní žádost ukončil působení pod Jeseníky. (foto: Věra Václavková).

Starty za extraligový Zlín

Jan Matějka byl vychován k velkému hokeji ve Zlíně, kde okusil v deseti zápasech extraligu. V české nejvyšší soutěži si v sezoně 08/09 připsal i jeden gól.

Pak jeho kroky mířily do nižších soutěží, především do Šumperku, kterému ve svých dvaadvaceti letech pomohl sedmnácti body k postupu do první ligy.

Stabilně se v nynější WSM lize ukázal až v drese Berounských Medvědů, kterým ale sezóna nevyšla nejlépe.

Jan Matějka tedy zamířil zpátky do druhé ligy, k týmu Vrchlabí. Ve dvaceti osmi zápasech zaznamenal parádních třicet dva kanadských bodů za třináct branek a devatenáct asistencí. Ve Vrchlabí vydržel i další sezonu, po niž jeho kroky vedly zpět k šumperským Drakům.

Zavařil Bobrům v loňském play-off

U soupeře Bobrů získal kapitánské céčko a jako tahoun svůj tým i vedl. Ve třiceti devíti duelech získal šestatřicet bodů, jejichž zásluhou figuroval na třetí příčce v týmové produktivitě. Utkvět v paměti meziříčských muselo Matějkovo jméno určitě během závěru play-off.

Byl to právě on, kdo se postaral o dvě branky a jednu přihrávku v této čtvrtfinálové sérii proti Bobrům, ze které vyšli lépe hráči Šumperku v poměru 4:2.

Především Matějkovu branku na 2:3, která otočila vývoj posledního čtvrtfinálového klání, mu jeho noví spoluhráči jistě nezapomenou.

Naváže na svou formu i u soutoku Bečev?

Teď je Jan Matějka připraven pomoci Valašskému Meziříčí v další druholigové sezóně, která započne již tuto sobotu 9. 9. od 15:00 na ledě Slezanu Opava.

Věříme, že se Jan Matějka rychle zapracuje do týmu a brzy bude těšit fanoušky svými góly, které, jak už víme, střílet umí.

Ať se daří!

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS
×
Odehrané 18:00 | Muži
HC Slezan Opava
HC Bobři Valašské Meziříčí