Překvapí Valaši u lídra tabulky z Poruby?
úterý 17.10.2017 | Richard Müller |

Překvapí Valaši u lídra tabulky z Poruby?

Ve středu čeká tým okolo nového kapitána Václava Studeného cesta do Ostravy, kde v rozlehlé RT TORAX Aréně narazí na vedoucí tým východní skupiny druhé ligy. Bobři, kteří prolomili v minulém kole sérii proher, budou čelit týmů, který poznal hořkost porážky pouze jedinkrát. Role outsidera ale nebude rozhodně něčím, čeho by se měli valašskomeziříčští zaleknout, což potvrdili v prvním domácím vzájemném duelu.

Klapne vysněný postup do WSM? Je hodně brzy...

Poruba je s jedinou porážkou v lize zatím s náskokem dvou bodů suverénním lídrem tabulky. Jejich jediným přemožitelem je Hodonín, kterému ani jednou nedokázali Ostravané sebrat všechny body. S náskokem solidních čtrnácti branek jsou i nejlépe střílejícím celkem tabulky a doma ztratili pouze jediný bod s již zmíněným Hodonínem, který je pro ně momentálně největší soupeř v boji o prvenství.

Největší prostor v brankovišti dostává Hynek Kůdela (87,28%), jehož si přivedl společně s druhým nejproduktivnějším obráncem týmu Michaelem Janotou (3+6), bývalý šumperský kouč Aleš Flašar. Lépe je na tom v defenzívě už jen Marek Kaluža (2+10). Oba zadáci si společně zahráli na konci ročníku 2015/2016 pod bývalým vedením za Bobry.

I v útoku Toraxu je čerstvá stopa z Valašského Meziříčí. S pověstí střelce přišel do Poruby od soutoku Bečev Josef Fojtík (5+0), který je s pěti góly čtvrtý nejlepší střelec, čímž plní očekávání i ve velké konkurenci.

S úctyhodnou bilancí více než dva body na utkání táhne Porubu bývalý hráč Columbusu Blue Jackets Tomáš Káňa (8+12), následovaný Jiřím Zdeňkem (9+10) a jedním z nejzvučnějších jmen druhé ligy a zároveň nejlepším střelcem mužstva Vladimírem Lukou (11+7).

V prvním vzájemném duelu zvítězila Poruba

Téhle respekt nahánějící soupisce dokázali Bobři na domácím ledě minule více než vzdorovat, ale i přes obrovské množství střel si prvopočáteční náskok 2:0 neudrželi a nakonec podlehli hostům 4:6. Jestli dokážou držet s favoritem krok zjistí už ve venkovní odvetě ve středu.

Poslední zápasy Toraxu

Poruba – Šumperk 9:5

Poruba – Hodonín 5:4sn

Opava - Poruba 4:6

Pravděpodobná sestava Poruby

Kůdela (Kubáň) – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Slavík – Zachar, Fojtík, Káňa, Zdeněk, Luka, Ballner, Jaroš, Ollender, Sztefek, Schwarz, Gelnar.

Shrnutí

Utkání 12. kola ligy mezi týmy HC Bobři Valašské Meziříčí a RT TORAX Poruba 2011 se odehraje ve středu 18. 10. 2017 od 18:00 v ostravské RT TORAX Aréně. Vstupné je 50 Kč.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine