Valaši pojedou do Opavy potvrdit narůstající formu
pátek 27.10.2017 | Daniel Gargulák |

Valaši pojedou do Opavy potvrdit narůstající formu

Tři výhry z posledních čtyřech zápasů. Takovou bilancí se můžou pyšnit hráči Valašského Meziříčí, které čeká v sobotu 27. 10. od 15:00 druhé venkovní utkání za sebou. První dva vzájemné duely byly rozhodnuty o jedinou branku, naposledy Bobři padli doma v poměru 4:5. Slezanům tak mají co vracet, na zimní stadion města Opavy si bezpochyby pojedou pro další tři body do tabulky.

Naváží modrobílí na poslední dvě výhry?

Bobrům se podařilo to, co málokdo čekal. Po vítězství doma nad Kopřivnicí po prodloužení dlouho trápili favorita soutěže ostravskou Porubu na jejím ledě, když ztratili tříbrankový náskok až ve třetí periodě a podlehli svému soupeři 4:3.

Následná utkání Valašské Meziříčí předvedlo skvělé výkony, ve kterých je podržel nováček v brankovišti Michal Šurý. Valachům se podařilo vytěžit z těchto klání šest bodů, které je dostali až na páté místo v tabulce. Proti Drakům z Šumperka to byl boj o každý centimetr ledu. Na konci se radovali domácí Bobři, kteří přehráli svého soupeře na Bobří hrázi 3:2. Poslední zápas v Hodoníně zvládli Valaši ještě s větším elánem. Drtičům nasázeli šest branek a odvezli si tři body za vítězství 6:3.

Výhry Slezanů jen zábleskovou záležitostí

Opava si dosavadní průběh sezóny představovala bezpochyby trochu jinak. Z odehraných čtrnácti kol dokázali Slezané odejít jako vítězové jen třikrát, z toho ani jednou dvakrát po sobě. Nicméně jedna z těchto výher náleží zápasu na Bobří hrázi. Hráči Valašského Meziříčí tak mají ještě větší motivaci navýšit počet proher soupeře z Česko-polské státní hranice.

Mezi nejproduktivnější hokejisty Opavy se řadí Lukáš Černý (3+6) následován Petrem Wolfem (1+6) a Bohumilem Hermanem (4+3), kteří nasbírali v dosavadním průběhu sezóny shodně po sedmi bodech.

Prostor v brankovišti prozatím hlídá předsezónní posila Dušan Šafránek s průměrem 3,85 branek na zápas.

Poslední zápasy Opavy

Opava - Poruba 4:6
Opava - Šumperk 3:2
Opava - Hodonín 3:5

Sestava Slezanů z minulého utkání:

Šafránek – Pokorný, Kiss, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Horváth, Vaněk R., Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.

Shrnutí

15. kolo Druhé ligy - skupiny Východ má naplánováno úvodní vhazování na Zimním stadionu města Opavy v 15:00 v sobotu 28. 10. 2017. Vstupné na utkání je 40 Kč.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine