Vyrovnaný zápas Bobrů s Kopřivnicí nabídl velké drama až do třetí třetiny. Celé utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu byli to právě Bobři, kdo mohl po ze zápasu odejít šťastnější. V dalších kolech čekají na Valachy čtyři venkovní duely, o to víc je vítězství s Kopřivnicí důležitější pro celkovou náladu mužstva.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 25. kolo, sobota 2.12.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Kopřivnice
5:2
(0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 21. Brunec (Dvořák, Pořický), 29. Brunec (Dvořák, Pořický), 47. Varga Mir. (Žák, Báchor), 54. Kývala (Martiník), 59. Dvořák (Pořický) – 17. Vyčesaný (Suchý), 33. Vyčesaný (Stříž). Rozhodčí: Cabák – Wesley, Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Valašské Meziříčí: Plšek (Bechný) – Mikel, Žák, Varga Mar., Báchor, Weintritt, Váňa – Brunec (A), Dvořák, Pořický – Varga Mir., Daněk, Kývala – Martiník (A), Studený (C), Dalajka – Varga D.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Heinzl, Stříž, Marek (A), Mrowiec, Krutil, Bail, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Hrubý, Sluštík (C), Mach – Suchý, Bartošák (A), Pěnčík – Kofroň, Gola

Od prvního dějství se začal hrát velmi svižný hokej, kdy se obě mužstva dostávali do několika šancí. Hned dvě vyložené měli ve 4. minutě hráči Kopřivnice. Nejdříve brance zabránil pěkným zákrokem na poslední chvíli, další pokus už likvidovali v brankovišti hráči Valachů. Hra nadále pokračovala v nastaveném vysokém tempu. Ve 14. minutě dostali Bobři první možnost přesilové hry, se kterou ale nenaložili podle představ a většina jejího času se odehrávala v jejich obranném pásmu.

V 17. minutě padla první branka zápasu, bohužel pro Valašské Meziříčí do jeho svatyně. Kopřivničtí se dokázali uvolnit ve střední třetině a dostali se až před Plška. S první střelou Suchého si dokázal gólman domácích ještě poradit, na dorážku Michala Vyčesaného už byl ale krátký a Kopřivnice tak šla do jednobrankového vedení – 0:1. Do konce první periody už se toho příliš neudálo a do šaten tak odcházeli o něco spokojenější hosté.

Hned první minuta druhé třetiny nabídla srovnání skóre ze strany Valašského Meziříčí. Tomáš Brunec zvládl být včas u vyraženého kotouče a dopravit ho za bezmocného Hromadu – 1:1. Další průběh druhé periody nabízel už více přerušovanou hru díky několika vyloučením, přesto si oba týmy zachovaly vysoké nasazení. Valaši jej dokonce přetavili ve svou další branku. Byl to znovu Tomáš Brunec, který se dostal k zakončení opět po spolupráci s Dvořákem, který jej skvěle našel na druhé straně, kde se už Hromada nestihl přesunout a jen sledoval kotouč mířící do jeho sítě z hole útočníka Bobrů – 2:1.

Kopřivnice se nechtěla smířit s vedením Bobrů a povedlo se jí dokonce vyrovnat. Jeden z hráčů Valašského Meziříčí se dostával pomalu na střídačku, čehož využili hráči města Tatry a srovnali stav zápasu. Michal Vyčesaný si našel puk před brankou, kde jej vyrazil Plšek po pokusu Stříže od modré a pohotově ho dostal za jeho záda – 2:2. Ve zbytku druhé části si oba týmy v úsecích vypracovali tlak na svého soupeře, další branky jsme se ale nedočkali.

I třetí třetina začala stejně svižně, jako dvě předchozí a ve 47. minutě šli Bobři znovu do vedení. Žák vyslal v přesilové hře svůj pokus od modré, ten se odrazil od zadního mantinelu tak šťastně pro Valachy, že skončil přesně na hokejce Miroslava Vargy a ten se nemýlil – 3:2. O dvě minuty později mohli jít Bobři už do dvoubrankového vedení. Proti byl ale brankář Hromada, jehož svižný přesun v brankovišti pomohl udržet naděje Kopřivnice na mnohem vyšší úrovni.

I tak musel gólman hostů lovit kotouč ze své svatyně počtvrté v 54. minutě. Kopřivničtí se dopustili zmatku ve svém vlastním pásmu, Valaši se díky tomu dostali k několika pokusům, ale až ten Martina Kývaly od modré byl zastaven až sítí v brance – 4:2. Kopřivnice se i přes dvoubrankový deficit nevzdávala, a dokonce to minutu a půl zkoušela s šesti hráči v poli proti čtyřem, když byl vyloučen Studený. Kotouč si ale našel cestu na druhé straně hřiště, než by si kopřivničtí přáli, když do prázdné poslal kotouč Petr Dvořák a bylo vymalováno. Bobři tak zvládli důležité utkání s tabulkovým sousedem a posunuli se na čtvrté místo v tabulce.

Jiří Weintritt (hlavní trenér, HC Bobři Valašské Meziříčí): Pro nás to bylo velmi těžké utkání. Velmi si cením toho, že po prohrané první třetině jsme dřeli a zápas otočili. Odměnou nám bylo pět pěkných gólů.

Jaroslav Kofroň (hlavní trenér, HC TATRA Kopřivnice): Kromě první třetiny, ve které jsme hráli dobře jsme nehráli tak, jak jsme měli a soupeř trestal naše chyby a zaslouženě vyhrál. Do dalšího utkání musíme hlavně odstranit hrubé chyby. Nemůžeme vyhrát, když udělám pět hrubek v obraně.