Valaši vezou po bojovném výkonu z Hodonína bod

Napínavé a vyrovnané utkání bylo k vidění v rámci 28. kola na jihu Moravy. Valašské Meziříčí dokázalo otočit nepříznivé skóre a dostat se dvoubrankového vedení, Drtiči ale dokázali v poslední periodě srovnat a v prodloužení o jejich bonusovém bodu rozhodl Matěj Charvát.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 28. kolo, středa 13.12.2017, Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín
Hodonín
5:4p
(2:2, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Jurča (Kadlec, Žabčík), 15. Jurča (Kadlec), 43. Haloda M. (Hajný), 46. Matula (Mojžíš), 65. Charvát (Mojžíš, Sajdl) – 18. Pořický (Horyna, Žák), 19. Brunec (Pořický, Pokorný), 24. Horyna (Pokorný), 26. Brunec (Žák). Rozhodčí: Král´ – Maloušek, Zedník. Vyloučení: 10:12, navíc Pokorný (VAL) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:36. Diváci: 948. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 4:4, 5:4.
Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Mojžíš (A), Miklík, Haloda M., Hladiš, Žabčík, Kužílek – Matula, Peš (C), Sajdl (A), Romančík, Vaněk, Vrána, Jurča, Charvát, Kadlec, Sedlák, Černohous, Hajný, Venclík
Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Hajda, Mikel, Horyna, Varga Mar., Váňa, Žák – Brunec (A), Hořanský, Varga Mir., Studený (C), Pořický, Pokorný, Kývala, Martiník (A), Daněk

V úvodních momentech duelu převzali iniciativu hráči domácích Drtičů a jejich tlak vyústil v první branku zápasu už ve 2. minutě utkání. Po kombinaci s Kadlecem dostal kotouč za záda Šurého Petr Jurča a Hodonín tak šel jako první do vedení - 1:0. Drtiči byli nadále aktivnějším týmem, i Bobři se ale začali dostávat ke slovu. Kotvanovu svatyni však vážněji ohrozit nedokázali.

Na začátku druhé poloviny první periody nabídli Valaši Drtičům přesilovku pěti proti třem. Tuhle nabídku hodonínští využít nedokázali, přesto se krátce po jejím konci dokázal prosadit po úniku se svým spoluhráčem podruhé v utkání Petr Jurča - 2:0. Pět minut před koncem byl vyloučen pětiminutovým trestem Romančík a Valašské Meziříčí této nabídky využilo skvěle. K Romančíkovi usedl na trestnou lavici ještě Hladiš a Bobři vsítili hned dvě branky. Nejdříve se prosadil z prostoru z mezikruží Jakub Pořický - 2:1 a o minutu později srovnal stav duelu Tomáš Brunec - 2:2. Před koncem první periody se tak šlo do šaten za smírného stavu.

Skvělý vstup do první třetiny v podání Drtičů napodobili Bobři ve třetině druhé. Ve 24. minutě dostal Valašské Meziříčí do vedení Josef Horyna, jehož dělovku zastavila až síť Kotvanovy svatyně - 2:3. O minutu a půl později se ve hře čtyř proti čtyřem prosadil podruhé v zápase Tomáš Brunec a Bobři tak šlo do dvoubrankového vedení - 2:4.

V dalším průběhu prostředního dějství začali Drtiči víc a víc na Valachy tlačit. Jejich snažení ale likvidovali hráči Bobrů nebo v pohodě chytající brankář Šurý. V poslední minutě došlo k potyčce mezi domácím Sajdlem a hostujícím Daňkem. Hlavní rozhodčí oba poslal zchladit hlavy na trestnou lavici. Konec druhé periody i přesto skončil dvoubrankovým vedením Valašského Meziříčí.

Úvod třetí části znamenal po dvou odehraných minutách snížení stavu ze strany hodonínských. Marek Haloda napřáhl od modré a Šurý byl na jeho pokus krátký - 3:4. Valašské Meziříčí se jen těžce dostávalo z tlaku Hodonína. Hra Drtičů nakonec vyústila ve srovnání skóre, když Mojžíšovo nahození od modré šikovně tečoval před Šurým Dominik Matula a zajistil tak znovu smírné skóre - 4:4.

Duel Drtičů s Bobry se začal v dalších minutách přiostřovat. Nejprve se do sebe pustili Hořanský s Vaňkem, aby o pár chvil později byl vyloučen Brunec za napadení, což velmi nelibě nesl Pokorný. Tomu rozhodčí udělil desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Do konce poslední třetiny se obě mužstva dostala k několika pokusům zvrátit osud utkání na svou stranu. Brankáři ale za svá záda už žádný kotouč nepustili, a tak následovalo prodloužení.

V prodloužení byl vyloučen hostující bek Mojžíš. I bez něj si ale Drtiči dokázali poradit a necelou minutu před koncem rozhodl o jejich bonusovém bodu navíc Matěj Charvát, který překonal jinak skvěle chytajícího Šurého - 5:4. Hodonín si tak do tabulky připsal body dva, Bobři z Valašského Meziříčí si domů odvezli bod jediný za prohru v prodloužení.