Poslední zápas roku zavede Bobry do Kopřivnice
čtvrtek 28.12.2017 | Richard Müller |

Poslední zápas roku zavede Bobry do Kopřivnice

Další rok je za námi, a jak ho zakončí Bobři? Samozřejmě že hokejem. Určitě se nebude jednat o žádné rozbruslení mezi svátky. Kouč Jiří Weintritt připravuje tým už od druhého svátku vánočního s vědomím, že v Kopřivnici půjde opět o hodně cenné body. Zvládnou Bobři v sobotu pokořit nepříjemnou půdu domácí Tatrovky?

Čtvrté místo jako záchytný bod?

S přelomem základní části začalo vedení podle výsledků nastavovat i cíle. Momentálně je to pro Bobry udržení čtvrté výchozí pozice do play-off, která je pro Valachy strategicky výhodná. Prvním krokem byla porážka konkurenčního Nového Jičína, a přestože modrobílí nebodovali naplno, konečné dva body po samostatných nájezdech jim pozici těsně pod ambiciózní trojicí mužstev zajistily.

Bobry může těšit kladný rozdíl vstřelených a inkasovaných branek, který jasně dokazuje značný posun oproti minulým sezónám. Velkou měrou k tomu přispívá vyvážená obrana a stabilní brankářské výkony. To vše doplněno údernou ofenzívou, v níž vyniká hlavně domácí rodák Jakub Pořický (16+16), který jako první překročil hranici třiceti kanadských bodů.

V Kopřivnici se Valmezu nedaří

Tatra je průběžně druhý nejhorší celek ligy, a jejich 114 inkasovaných branek to jen potvrzuje. Na domácím stadionu ale nepatří k outsiderům. Zejména Bobři by se měli mít na pozoru. Od vstupu Kopřivnice do druhé ligy zde Valaši ještě ani jednou nevyhráli. Pravidelně si odsud odváželi vysoké gólové příděly. Nejblíže k výhře měli až letos, a to když obrali svého soupeře obrali alespoň o jediný bod, kdy v prodloužení nedovolil zlomit prokletí domácí tahoun Martin Tomášek.

Momentálně nedosáhli Kopřivničtí už pět zápasů na bodový zisk a souboj s Valmezem před vlastními fanoušky pro ně bude ohromná motivace. Přestože je zespodu poslední Opava bude jen těžce dohánět, chtěli by hráči Tatry alespoň snížit manko na pátý Nový Jičín, které momentálně čítá taktéž čtrnáct bodů.

Poslední utkání Kopřinvice

Poruba – Kopřivnice 2:1
Šumperk - Kopřivnice 5:0
Kopřivnice - Hodonín 3:5

Sestava Tatry z minulého zápasu:

Hromada (Fendrich) - Heindl, Stříž, Marek (A), Krutil, Bail, Fojtík, Merenda, Červenka, Tomášek (C), Vyčesaný, Hrubý, Mach, Suchý, Bartošák (A), Pěnčík, Kofroň, Gola.

Shrnutí

Utkání 32. kola druhé ligy skupiny Východ mezi celky HC TATRA Kopřivnice a HC Bobři Valašské Meziříčí se odehraje v sobotu 30. 12. 2017 od 17:00 na zimním stadionu v Kopřivnici. Vstupné na zápas je 40Kč.

Vyjeďte Bobry do nedaleké Kopřivnice podpořit. Valaši by rádi prolomili kopřivnické neúspěchy a vybojovali poprvé tři body.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související článkyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine