Josef Daněk: Snad nám teď zase přepne a budeme hrát konečně naši hru
čtvrtek 25.1.2018 | Daniel Gargulák |

Josef Daněk: Snad nám teď zase přepne a budeme hrát konečně naši hru

V duelu s Kopřivnicí zaznamenal útočník Valachů svou devátou branku v letošní sezóně. Ani on ale nedokázal nakonec zvrátit prohru s Tatrou a po utkání našel jednoznačné příčiny prohry nebo mezery ve hře Bobrů, které je potřeba do blížícího se play-off vylepšit.

V dnešním zápase se vám podařilo vstřelit svou další branku. Dokázal byste popsat, jak jste ke vstřelené brance dostal?
Kupodivu vzhledem k průběhu dnešního utkání to byla naše přesilová hra, kterou jsme využili. Martin Kývala s Davidem Vargou většinu práce odmakali a já už dostal jen kotouč na hokejku před prázdnou branku, takže pro mě již bylo téměř povinností skórovat.

Duel s Kopřivnicí znamenal pro Valachy další utkání bez zisku jediného bodu. Co bylo klíčovým faktorem, který rozhodl o zisku všech bodů Tatry?
Jednoznačně přesilovky na jedné i na druhé straně. Soupeř je proměnil a my ne, to bylo to hlavní gró. Pořád si říkáme, že nechceme chodit na trestnou lavici, ale nějak se nám to nedaří. Snad nám teď zase přepne a budeme hrát konečně naši hru. Hlavně s pěti hráči v poli.

Na moment se vrátíme k dlouhé sérii porážek, která byla zlomena až v Novém Jičíně. Co bylo rozhodujícím impulsem, který znamenal výhru na ledě Ďáblů?
V Novém Jičíně jsme měli například velké množství zblokovaných střel, takže jsme soupeře nepouštěli do dorážek. U Ďáblů to bylo navíc takové klasické play-off utkání, kdy jsme neměli příliš šancí, ale o to víc hrála roli naše hra srdcem, když jsme, jak už jsem zmínil, padali do střel a nakonec to tam napadalo nám a vyhráli jsme.

Proč se na tento výkon nepodařilo navázat proti Kopřivnici?
Kopřivnici jsme povolili velké množství dorážek, ze kterých dokázal soupeř vsítit tři branky. Lukáš Plšek se mohl v brankovišti proti kopřivnickým přetrhnout, ale my mu vůbec nepomohli. Prohrané utkání pramenilo jednoznačně z toho, že jsme nevyužili nabídnuté přesilovky a Kopřivnice ty svoje ano.

Základní se část se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Kde vidíte největší prostor pro zlepšení hry týmu před blížícím se play-off?
Určitě chceme zlepšit obrannou hru a přechod pásma, aby hra byla co nejjednodušší, a samozřejmě je to pořád o té disciplíně. Dále určitě musíme zapracovat na kvalitnější zakončení a jednodušší hře u nás v pásmu.

V dalším zápase vás čeká Poruba. Ta odešla ze vzájemného měření sil s Bobry v letošní sezóně už dvakrát poražena. Co může tentokrát na velkého favorita platit?
S Porubou se hlavně dá hrát hokej. Připadá mi, že když hrajeme s nějakým tabulkově silnějším soupeřem, tak se mu více přizpůsobíme a umíme s nimi hrát ve vysokém tempu. Když budeme plnit to, co máme, můžeme si jednoznačně nějaké body odvést.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine