neděle 28.1.2018 | Richard Müller |

"Chlapci to měli dobře nastavené v hlavách," teší kouče Weintritta

Po středeční domácí prohře nečekal trenéra Jiřího Weintritta jednoduchý úkol. Své mužstvo musel během dvou dní připravit na venkovní zápas na ledě tabulkového lídra Poruby. K radosti valašských příznivců se mu povedlo už potřetí v sezóně poskládat na úkor Ostravanů vítěznou sestavu. To se nepovedlo letos ještě žádnému ze zbylých pěti mužstev skupiny.

Sobotní zápas v Porubě byl zároveň premiérou brankáře Dušana Šafránka, jemuž se povedlo chytit sedmadvacet z dvaceti devíti střel ostravských hokejistů. "Důležité bylo, že se v dnešním utkání uvedl dobře nový muž v sestavě, gólman Dušan Šafránek," vyzdvihl trenér Valachů výkon nejčerstvější posily. Nezapomněl zhodnotit ani práci v defenzívě: "Celé mužstvo dobře bránilo a nedělali jsme tolik chyb, což byl základ úspěchu."

Bobři jsou jediným týmem, který si s lídrem tabulky poradil hned třikrát, z toho dvakrát na venkovním ledě. "S Porubou jsme hráli dnes pošesté a víme co hraje. Dva tréninky jsme se na to připravovali, ale v den zápasu je to vždy o momentální formě. Hlavní je, že to měli chlapci dobře nastavené v hlavě," poukázal Weintritt na dobré psychické rozpoložení v kabině Valašského Meziříčí.

V zápase hráli dlouho první housle hosté. Porubský gólman musel čelit více střelám, než Dušan Šafránek na opačné straně. V závěrečné dvacetiminutovce se ale strachovali o výsledek právě hráči Valmezu. "Ve třetí třetině jsme byli dvakrát ve čtyřech, a to byl ten důvod, proč se Poruba zvedla. Osm minut jsme se nemohli dostat z obranného pásma. A pokud by se to nezměnilo, byla by otázka času, kdy bychom inkasovali branku. Naštěstí jsme dokázali hru srovnat a pak už jsme to dobojovali do konce," přiznal potíže během závěru duelu čtyřicátého kola ligy vůdce střídačky vítězného celku.

Ani inkasovaná branka na 2:3 s konečným ziskem tří venkovních bodů nezatočila. Bobři tak trochu nečekaně opět zaskočili favorita soutěže a aspiranta na postup do WSM ligy. Proč ale podobný výkon nepodají i proti slabším soupeřům? Po prohře s Novým Jičínem hledal útočník Josef Daněk vinu v přizpůsobení se hře soupeře. Jiří Weintritt ovšem ví, že hrají roli i jiné aspekty, než jen příprava na tréninku. "Tohle trápí stovky trenérů na světě a důvod je jediný. Už to není o fyzické a taktické přípravě, ale čistě o psychice."

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine