neděle 28.1.2018 | Richard Müller |

"Poruba nás asi podcenila," tuší Adam Hořanský

Mladý útočník Adam Hořanský patří momentálně mezi trojici hráčů, kteří nastupují střídavě za Valašské Meziříčí a prvoligový Vsetín. Sobotní zápas v Porubě byl jeho patnáctým v modrobílém dresu a díky vstřelené brance sehrál důležitou roli při těsné výhře 3:2. Jaké měl pocity dvaadvacetiletý hbitý forvard bezprostředně po zisku tří bodů?

Adame, co bylo z vašeho pohledu hlavním klíčem k dnešnímu úspěchu?
Trenér nám před zápasem řekl, jak bychom měli hrát a co po nás chce. My jsme podle toho hráli a nám se díky tomu povedlo vyhrát.

Hrálo se pouze na tři formace, bylo to pro vás výhodou?
Vyhovuje mi to více než hra na čtyři lajny, i když někdy je toho na mě už moc. S kluky jsem si skvěle sedl. S Pacou (Patrik Dalajka) jsem hrál dva roky ve Zlíně a doplnil nás velmi zkušený Ondra Martiník.

Vstřelil jste docela zásadní gól, to asi ještě přispěje na dobré náladě?
Naše pětka dostala nešťastný gól, což mě docela mrzelo. Do dalšího střídání jsme šli s tím, že to musíme odčinit. Povedlo se mi přečíst situaci, kdy šel puk po mantinelu a já jsem viděl u modré čáry volného Pořu (Jakub Pořický), který vystřelil. Už jsem si myslel, že to bude gól, ale kotouč se odrazil ke mně a já jsem ho pouze doklepl.

Jak si vysvětlujete vlažnější nástup od Poruby?
Poruba nás asi podcenila. Podle mě do toho zápasu nedali sto procent. Navíc minule, když nás doma porazili, jsme byli při hře pět na pět lepší a jim jenom vyšly přesilovky. Dneska nehrál ani Vladimír Luka, který je v nich nebezpečný. Rozhodlo tedy hlavně i to, že jsme hráli s větší disciplínou než v předchozím vzájemném zápase.

Bobři se se slabšími soupeři často trápí, a teď porazili první tým na jeho stadionu, není to markantní rozdíl ve hře?
Proti silnějším soupeřům je to jiné. Hraje se pěkný hokej a ten mně osobně vyhovuje.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine