Soupeř Bobrů pod lupou. Jak si momentálně vede Nový Jičín?
čtvrtek 1.3.2018 | Daniel Gargulák |

Soupeř Bobrů pod lupou. Jak si momentálně vede Nový Jičín?

Jak už bylo ve středu rozhodnuto, soupeřem Bobrů do čtvrtfinále, respektive předkola play-off, budou Ďáblové z Nového Jičína. Tradiční účastník druhé ligy Východ a velmi známý protivník Valachů postupuje do vyřazovací fáze z pátého místa a minimálně v dalších třech duelech se s Bobry utká o postup mezi čtveřici nejlepších. Pojďme se na našeho soupeře podívat!

Ďáblové budou vyrovnaným soupeřem, Bobrům hrají do karet lepší vzájemné souboje

Valašské Meziříčí a Nový Jičín strávili drtivou většinu základní části v tabulkovém sousedství. O vyrovnanosti obou celků vypovídá už jen pohled na celkovou tabulku, kde oba soupeři skončili se ziskem 55 bodů a o lepším postavení Bobrů rozhodly pouze úspěšnější vzájemné duely.

Poprvé se Valaši s Ďábly utkali v rámci 3. kola na Bobří hrázi. Bobři zvládli utkání se vší parádou a nadělili svému soupeři na cestu domů šest branek, když nakonec vyhráli v poměru 6:3.

Dvě ze vzájemných měření sil musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ze kterých v obou případech vzešli jako vítězové svěřenci trenéra Weintritta. Na poslední duel budou chtít do startu série naopak všichni z kabiny Bobrů co nejrychleji zapomenout. Už to vypadalo, že si Valaši připíší jasné tři body za další vítězství. V posledních dvou minutách byl ale proti novojičínský Slovák a sám otočil skóre zápasu ve prospěch svého týmu.

Vzájemné zápasy Bobrů s Ďábly:

Valašské Meziříčí vs. Nový Jičín 6:3
Nový Jičín vs. Valašské Meziříčí 6:4
Valašské Meziříčí vs. Nový Jičín 2:0
Nový Jičín vs. Valašské Meziříčí 4:5 po s. n.
Valašské Meziříčí vs. Nový Jičín 5:4 po s. n.
Nový Jičín vs. Valašské Meziříčí 2:4
Valašské Meziříčí vs. Nový Jičín 1:2

V brankovišti jistý Slovák, ofenzívu táhne kapitán Gebauer

Svatyně Ďáblů byla ve většině duelů v základní části střežena Jiřím Slovákem s úspěšností 88,25%. Zahanbit se ale nenechal ani jeho parťák Tomáš Kohn s úspěšností 88,18%, který naskočil celkem do jedenácti duelů. Před koncem základní části navíc přešel k Ďáblům Daniel Bechný z Valašského Meziříčí, který zasáhl do třech duelů.

Mezi největší útočné síly Nového Jičína je nutno zařadit kapitána Ďáblů Robina Gebauera (15+12) a Ivo Kociána (7+11). Z obrany přispěli k brankám Nového Jičína nejvíce Vojtěch Adamík (6+10) s Jakubem Hruškou (2+10).

Úvod sezóny s elánem, závěr spíše nepovedený

Po dvanáctém kole si svěřenci trenéra Macháčka mohli plácat po ramenou se vší parádou. Na svém kontě měli sedm výher a pouhé tři prohry. Ďáblové ovšem posléze začali své zápasy spíše prohrávat. Z posledních deseti duelů základní části se navíc radovali z výhry pouze dvakrát.

Nejvyšší výhru, i když ojedinělou, zaznamenali Novojičínští hned ve druhém kole na domácím ledě s Opavou v poměru 7:0. Nejvyšší porážky přišly v šestém kole na ledě Poruby a ve dvacátém osmém kole na domácím svatostánku Draků z Šumperku. Oba tyto duely dopadly pro Nový Jičín vysokou porážkou 8:0.

Bývalí Bobři v dresu Nového Jičína

Daniel Bechný

Brankář, který patří Vsetínu, naskočil v letošní sezóně do jedenácti duelů. Po příchodu zkušenějšího Dušana Šafránka ale odešel právě ke čtvrtfinálovému soupeři Bobrů. Během zápasů v dresu Valachů nicméně pochytal celkem přes dvě stovky střel soupeře s úspěšností 86,78% v jedenácti zápasech.Jiří Slovák (brankář)

Brankář Nového Jičína zasáhl do soutěžního duelu za Bobry naposledy v sezóně 2015/2016. Neoblomnou jedničkou v brankovišti Valachů byl ovšem v sezóně 2013/2014, kdy vypomáhal na Bobří hrázi z provligového Přerova.

Jiří Slovák (útočník)

Od roku 2013 do roku 2016 oblékal dres Bobrů také stejnojmenný útočník. Jeho nejpovedenější sezóna byla jednoznačně v ročníku 2014/2015, kdy skončil jako čtvrtý nejproduktivnější hráč Bobrů v sezóně s bilancí (9+8).

V sezóně 2014/2015 odehrál v dresu Bobrů svých pět zápasů i Vojtěch Adamík, ve kterých si připsal jednu asistenci. Na Bobří hrázi tehdy působil na hostování z Vítkovické juniorky.

Vítěz série proklouzne mezi čtyři nejlepší

Jisté místo v semifinále druhé ligy - skupiny Východ si po základní části zajistili týmy Poruby a Hodonína. Vítěz série mezi Bobry a Ďábly narazí v semifinále právě na jednoho z těchto soupeřů, vše bude záležet i na souběžně hrané sérii mezi Šumperkem a Kopřivnicí. Jasno o postupujícím bude nejpozději v neděli 11. března.

Termíny jednotlivých duelů naleznete v sekci Zápasy na našem webu nebo v odkazu ZDE.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
Alpine