Soupeř Bobrů pod lupou. Jak si momentálně vede Poruba?
pondělí 12.3.2018 | Daniel Gargulák |

Soupeř Bobrů pod lupou. Jak si momentálně vede Poruba?

Valašské Meziříčí se po osmi letech dostalo do semifinále druhé ligy. Soupeřem jim bude favorit favoritů. Slezané z Poruby si zajistili postup mezi nejlepší čtyři již po základní části a cíle mají jen ty nejvyšší. V Porubě se netají touhou postoupit o ligu výš, tedy do WSM ligy. Bobři jsou ale tyto plány svému soupeři připraveni maximálně znepříjemnit a s podporou svých fanoušků můžou mít na úspěch zaděláno. Pojďme se na našeho soupeře podívat detailněji.

Kvalita na straně soupeře

Poruba ještě před sezónou reálně uvažovala o vstupu do polské hokejové ligy. Ten se však nakonec nekonal a Poruba začala nový ročník znovu ve druhé lize. Skupinu Východ s přehledem vyhrála a dostala tak možnost téměř dvoutýdenní přípravy na semifinále play-off.

Pro Valašské Meziříčí znamená postup do semifinále již tak velký úspěch v letošní sezóně. V něm Bobři narazí na tým, který má ve svých řadách několik hráčů, kteří působili Valachům nemalé potíže již v základní části. Zejména útočné trio Zdeněk - Luka - Fojtík budí u soupeřových obran největší respekt.

Stejně jako se všemi soupeři se Poruba utkala v základní části sedmkrát i s Valašským Meziříčím. Trochu vůči všem očekáváním odešli ze vzájemných měření sil čtyřikrát spokojenější svěřenci trenéra Weintritta. Všechny duely Bobrů se Slezany rozhodlo šedesát minut základní hrací doby.

Vzájemné zápasy Bobrů se Slezany:

Valašské Meziříčí vs. Poruba 4:6
Poruba vs. Valašské Meziříčí 4:3
Valašské Meziříčí vs. Poruba 3:1
Poruba vs. Valašské Meziříčí 2:6
Valašské Meziříčí vs. Poruba 2:5
Poruba vs. Valašské Meziříčí 2:3
Valašské Meziříčí vs. Poruba 2:1

Vyrovnaná brankářská dvojice a ostrostřelec Luka

I přes mnohem větší vytížení Hynka Kůdely v brankovišti Poruby se třiceti pěti odchytanými duely má se svým parťákem Andreasem Kubáněm s patnácti duely strávenými ve svatyni Slezanů neuvěřitelně vyrovnanou bilanci. Oba muži s maskou se můžou pyšnit průměrem 91,95%, respektive 91,86% chycených kotoučů v základní části.

U Poruby jen těžko můžeme rozlišovat mezi produktivními a neproduktivními útočníky. Všechny útoky Slezanů mají svou nezpochybnitelnou kvalitu, která chce útočit na postupové mety, a těm odpovídá i jejich kanadské bodování. Přesto vyčnívají zkušení matadoři Vladimír Luka (29+29) či Jiří Zdeněk (20+25).

Pohlídaný průběh základní části

Ani Poruba se nevyhnula nepovedeným duelům. Žádné ztráty bodů však neměly fatální vliv na jejich umístění na první pozici.

Suverénně nejpovedenější zápas Poruby se datuje do 46. kola, kdy na svém ledě přivítala poslední Opavu. Na konci duelu svítilo na tabuli skóre 16:1. Výsledek, který budí respekt. Za zmínku ještě stojí výhra ze sedmého kola, kdy si svěřenci trenéra Flašara poradili s Kopřivnicí na jejím ledě v poměru 13:2. Nejvyšší prohru naopak Slezané zaznamenali ve 33. kole ve svatostánku Draků, odkud si odvezli příděl sedmi branek a prohru 7:1.

Bývalí Bobři v dresu Poruby

Jan Fišera

Své časy v dresu Valachů zažil urostlý obránce (na fotce vpravo), který nyní bojuje v červenobílém dresu Poruby. Za Bobry stihl odehrát celkem dvacet duelů, z toho devatenáct v sezóně 2014/2015, ve kterých se mu podařilo připsat si dvě asistence.

(foto: Lukáš Bajgar, HC RT TORAX Poruba 2011)

Michal Hryciow

Krátkou štaci na Bobří hrázi si obránce patřící Vsetínu odbyl ze začátku letošní sezóny. Naskočil celkem do jedenácti zápasů, ve kterých přidal do sbírky dva góly a čtyři asistence.

(foto: Lukáš Bajgar, HC RT TORAX Poruba 2011)

Michael Janota

Dalším zadákem působícím nyní pod trenérem Flašarem se ukázal v modrobílém dresu předminulou sezónu. V deseti zápasech se mu dařilo náramně. Připsal si celkem osm bodů za pět branek a tři asistence.

(foto: Lukáš Bajgar, HC RT TORAX Poruba 2011)

Marek Kaluža

Výčet obránců Slezanů působících na Bobří hrázi uzavírá Marek Kaluža působící v dresu Bobrů na střídavých startech z Prostějova v sezónách 2014/2015 a 2015/2016.

(foto: Lukáš Bajgar, HC RT TORAX Poruba 2011)

Josef Fojtík

Vyhlášeného snajpra si na Bobří hrázi pamatují diváci velmi dobře z minulé sezóny. Josef Fojtík patřil k tomu nejproduktivnějšímu, co měli Valaši k dispozici. Celkem si během minulé sezóny připsal osmnáct branek a jedenáct asistencí.

Dokáže Bobr zatopit kocourovi Porubákovi?

Bobři splnili svůj cíl. Jisté umístění po konci sezóny v nejlepší čtveřici je úspěchem, který na Bobří hrázi diváci pamatují naposledy před osmi lety. Uvolněnost na hokejkách může hrát Bobrům do karet proti favoritovi z Poruby. Bobři zkrátka můžou, Slezané musí. Zda se tento psychické aspekt projeví na vývoji série se budeme muset nechat překvapit.

Termíny jednotlivých duelů naleznete v sekci Zápasy na našem webu nebo v odkazu ZDE.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS