Muži se vrhli na letní přípravu
úterý 15.5.2018 | Klub |

Muži se vrhli na letní přípravu

Konec odpočinku. Úspěchy loňské sezony se stávají pomalu historií a snažení všech se nyní upíná do dalšího ročníku, který tradičně začíná letní suchou přípravou. Bobři tu svou zahájili v pondělí 14. května. Klub prozatím oznámil jen tři změny v kádru, ovšem na dalších jménech se podle manažera pracuje. Už nyní se do přípravy zapojilo včetně loňských jmen i několik hokejistů z juniorských kategorií.

Kdo na první trénink dorazil?

Celkem sedmnáct hokejistů měl na prvním srazu k dispozici kouč Jiří Weintritt, který nadále setrvává na lavičce Valašského Meziříčí.

V drese Bobrů už jistojistě nebude působit útočník Václav Studený, který ukončil kariéru, stejně jako gólman Dušan Šafránek, jemuž nabídl prvoligový Havířov pozici trenéra brankářů. Díra byla ale zalepena takřka ihned a Valaši povolali známou tvář Jiřího Slováka, kterého lze také považovat za druholigovou špičku ve svém oboru.

Složení týmu na prvním tréninku: Lukáš Plšek, Miroslav Mikel, Vojtěch Baroš, Stanislav Báchor, Jakub Pořický, Petr Dvořák, Martin Kývala, Josef Daněk, Ondřej Martiník, David Varga, Miroslav Varga, Šimon Kuchařík, Filip Brázdil, Michal Škrhla, Tomáš Holiš, Tomáš Andris, Filip Kubenka.

Šanci přesvědčit dostanou i junioři

S potěšením oslovil manažer Dvořák i mladé hráče juniorského věku, kteří jsou odchovanci Valašského Meziříčí. Mladíci Filip Kubenka, Šimon Kuchařík, Filip Brázdil, Michal Škrhla a Tomáš Andris dostanou možnost prosadit se mezi muži a říct si o pevné místo v sestavě.

"Jsem moc rád, že jsem tu šanci dostal. Starší kluci z týmu nás v pohodě přijali mezi sebe. Je nás tu víc mladých, kteří se snažíme dostat do konečného kádru pro sezonu. Bylo by super, kdyby se to povedlo," prozrazuje první pocity mladý Škrhla.

Navíc se s týmem připravuje Tomáš Holiš, který odehrál loňskou sezonu za starší dorost Olomouce a pokud svým výkonem zaujme, budou s ním Bobři počítat.

Individuální přípravu absolvují: Jiří Slovák, Tomáš Brunec, Vladimír Váňa.

Co na hráče čeká?

Celá letní příprava bude trvat dva měsíce, během kterých má mužstvo naordinovanou pestrou škálu cvičení. K dispozici jim bude tělocvična, fotbalové hřiště v Hrachovci a plocha zimního stadionu.

"Bude se jednat o kondiční cvičení, posilování, průpravu dynamiky a samozřejmě zahrneme i některé sporty," má jasnou představu manažer Petr Dvořák. Bobři navážou na loňskou spolupráci s kondičním trenérem Alexandrem Rigem, jež měla kladný dopad na výsledky týmu.

Brusle však nazují Bobři až začátkem srpna, tedy v době, kdy se začne mrazit plocha zimního stadionu.

Očekává se posílení kádru?

Klub momentálně nechce prozrazovat jména hráčů, se kterými jedná o příchodu. Všichni absolvují letní přípravu individuálně a k týmu se připojí až na ledě. V okamžiku, kdy budeme mít všechno potvrzené, informace o posilách zveřejníme na našem webu. Chceme se ale vyvarovat různým spekulacím, proto prosíme fanoušky, aby byli trpěliví.

V jednání jsou také přátelská utkání v srpnu, o kterých budeme také neprodleně informovat.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS