Martin Varga: Góly bych vyměnil za vítězství
neděle 16.8.2009 | Lukáš Pořický |

Martin Varga: Góly bych vyměnil za vítězství

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Dvougolový návrat po zranění nohy, si v pátek připsal Martin Varga. Nejstarší z bratrů Vargů vstřelil jediné dva góly Bobrů, kteří tak prohráli se Vsetínem 6:2.

Jak by jsi popsal svůj první zápas po zranění?
Nastoupil jsem do druhé třetiny za stavu 3:0. Šel jsem tam s cílem snažit se rychle napadat Vsetínskou rozehrávku a snažit se hrát tvrdě a jednoduše, zbytečně si nekomplikovat život. Přeci jen jsem byl v tom zápase teprve po 4. na ledě. Hodně mě pomohl první gól, který se mě podařil vstřelit hned při svém druhém pobytu na ledě. Už to vypadalo, že nás nakopne k obratu. Bohužel si to pak Vsetín pojistil dvěma brankami a ten můj druhý gól byl už pouze kosmetickou úpravou výsledku.

Čím to, že jste nedokázali v první třetině skoro vystřelit na brankaře Hromadu?
Tak ono se dalo čekat že Vsetín bude chtít konečně s námi vyhrát. Do zápasu nastoupili i hráči, kteří normálně trénují s extraligovým Zlínem a ten rozdíl šel poznat. O hodně lépe bruslili z čehož také plynula optická převaha. Nám chyběl rychlejší přístup k jejich rozehrávce, měli na všechno spoustu času a to je to co Vsetín tvrdě trestá.

Překvapil tě Vsetín něčím?
Překvapil mě snad jen souhrou některých hráčů. V přípravě se hledají nejlepší možné varianty složení pětek a mě přišlo, jak kdyby Vsetín v tomto složení nastupoval půl sezóny. Některé jejich góly byly opravdu pěkné.

Vrátit se do týmu a dát hned dva góly toje asi povedený vstup do přípravy na sezonu nemyslíš?
Tak určitě jsem to takhle nečekal a nečekal to dle mého názoru nikdo. Za góly jsem samozřejmě rád, obzvlášť když jsem je dal svému kamarádovi „Hroudovi“ (Hromadovi). Takže jako vstup dobrý, ale je to příprava takže ty góly nemají takovou váhu.

Jak se ti hrálo v místě, kde jsi začal svou hokejovou kariéru? Byl jsi díky tomu více namotivovaný?
Hrálo se mě překvapivě uvolněně. Na zápase bylo přítomno spoustu kamarádu, bývalých spoluhráčů, trenérů, takže motivace byla veliká. Za ty 2 góly jsem strašně rád, ale na druhou stranu bych je vyměnil za naše vítězství. Ale nejsme přeci kapela, abychom pořád vyhrávali.

Co řikáš na to, že jsi se sešel se svými bratry v seniorském týmu?
Tak určitě jsem za to rád, ono nestává se v každém týmu, aby se tam sešli 3 bratři. Do budoucna bych si i dokázal představit nastupovat společně v jednom útoku.

Jak vidíš své šance v A týmu bobrů?
Tak dle mého názoru, je konkurence podobná jako tomu bylo loni, když jsem bojoval o místo v sestavě. Měl jsem být mimo hru až do začátku září, což by mi ohromně zkomplikovalo možnost porvat se o místo v základní sestavě. Teď hlavně potřebuji dohnat zpět fyzickou kondici, která je k mému stylu hry nezbytná a pracovat na sobě.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 

Související články

Reportáž

OhlasyAktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS