Bobři loupili ve Slezsku a vezou domů tři body

První ze tří po sobě jdoucích venkovních duelů skončil pro svěřence trenéra Weintritta vítězně. Valaši v něm nejprve prohrávali, posléze však nepustili soupeře ani ke srovnání stavu zápasu a souboj na hranicích s Polskem dotáhli do vítězného konce. Další měření sil čeká Bobry ve středu na ledě Nového Jičína.
2. liga - skupina Východ + Jih 2018/2019, sobota 10.11.2018, Zimní stadion města Opavy
Opava
4:6
(1:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Bjurkland (Krejčí), 33. Malina (Bjurkland, Kadula), 48. Zelenkov (Hendrych), 55. Chalupa (Hartmann, Herman) – 7. Vaněk (Dvořák, Hořanský), 13. Pořický (Daněk, Váňa), 14. Seidler (Baroš, Žák), 28. Žák (Andris, Hořanský), 35. Seidler (Vaněk, Dvořák), 59. Baroš (Seidler). Rozhodčí: Šutara - Novák, Konvička. Vyloučení: 2:3, navíc Zelenkov (OPA) 5+OK (bitka) a Ostrčil (VAL) 5+OK (bitka). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 360. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5, 4:6.
Opava: Daňa (Lamla) – Fědor, Kažimír, Zouhar, Krejčí, Chalupa (A), Slavík, Vilinskij - Černý (C), Pělucha, Herman (A), Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Štindl, Kadula, Hartmann, Peterka, Malina, Hendrych.
Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) - Baroš, Žák, Báchor, Váňa, Ostrčil, Hryciow, Holiš - Seidler, Dvořák, Vaněk - Brunec (C), Daněk (A), Pořický - Andris, Weintritt, Hořanský - Paťava, Kuchařík, Dubnický.

První minuta a půl znamenala přinesla zahřívací pokusy střelců na obou stranách pro Slováka i Daňu, přičemž oba prokázali koncentrovanost od první minuty a střely zlikvidovaly. Přesto se Slezane mohli radovat o další dvě minuty později z prvního gólu. Bogdan Bjurkland napřáhl z pravého kruhu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Opava byla po vstřelené brance aktivnější, paradoxně to ale byli Valaši, kdo vstřelil druhou branku zápasu. Ex-opavský Rostislav Vaněk využil přesného pasu Dvořáka a překonal Daňu rychlou střelou z první - 1:1.

V polovině třinácté minuty poslal svůj tým do vedení Jakub Pořický nalezen naprosto přesným pasem Daňka zpoza brány - 1:2. Bobři začínali být najednou mnohem aktivnějším týmem a další branku mohl přidat znovu Vaněk, ten však selhal v zakončení. Svěřenci trenéra Weintritta ale nemuseli smutnit dlouho, protože se prosadil další z bývalých opavských hráčů Petr Seidler po milimetrové teči střely Baroše - 1:3. Zbytek první části už nabídl pouze dvě vyloučení na straně domácích, a tak se do šaten odcházelo za dvoubrankového vedení hostí.

Začátek druhé periody byl ve znamení šancí na obou stranách, na další branku si ale slezský stadion musel počkat do 28. minuty. V té střela Stanislava Báchora propadla až do sítě Daňovy branky a Bobři rázem vedli o tři branky - 1:4. Slezan se však nevzdával a znovu snížil o pět minut později. Vlastimil Malina trefil z bezprostřední blízkosti pod horní tyč a bylo to znovu pouze o dvě branky - 2:4. Aby ale Bobři znovu více uklidnili kouče Weintritta, navýšili své vedení o dvě minuty později. Petr Seidler se ujal kotouče za brankou a dopravil jej až za brankovou čáru klece soupeře - 2:5. Tříbrankové vedení vydrželo Valachům až do konce druhé části, a tak mohli znovu odcházet do šaten o něco spokojenější.

Úvod druhé části nabídl přečíslení Seidlera s Vaňkem, druhý jmenovaný ale přestřelil prázdnou branku, a tak zůstávalo skóre nezměněno. Ve 48. minutě naopak přišlo snížení Opavy. Gleb Zelenkov trefil přesně levý horní růžek Slovákovy klece a rozradostnil svůj tým - 3:5. V polovině první třetiny si to střelec třetí branky Slezanu rozdal s Ostrčilem, přičemž oba odešli z bitky s tresty do konce utkání. Pět minut před koncem se Opavě podařilo snížit na rozdíl jediné branky z hole Petra Chalupy, který trefil prázdnou klec - 4:5. Slezan to v závěru zkoušel bez brankáře, srovnání se ale nedočkal. Naopak za Bobry se do prázdné klece prosadil Vojtěch Baroš a definitivně rozhodl o osudu zápasu - 4:6. Valaši si tak připsali třetí výhru v řadě a udrželi první místo v tabulce.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Padesát minut jsme hráli svoji hru, což bylo znát na výsledku. Při třetím gólu soupeře zůstali všichni tři naši útočníci za kotoučem a z přečíslení tři na dva jsme dostali třetí gól. Domácí poté vycítili šanci, kterou ještě přiživili čtvrtým gólem, naštěstí Vojta Baroš se v druhém utkání po sobě dobře zorientoval a poslední brankou celou situaci uklidnil. Celému týmu patří pochvala za dobře odpracovanou sobotu.