Už třetí vzájemný zápas ze čtyř čeká Valašské Meziříčí proti sokovi všech soků. Bobři ve středu 14. listopadu zajíždějí na led Ďáblů z Nového Jičína a budou chtít ukončit jejich neuvěřitelnou formu na domácím ledě. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

Novojičínští vytvořili nedobytnou pevnost

Valašské Meziříčí a Nový Jičín jsou jedinými týmy 2. ligy - skupiny Východ, které nechaly své soupeře odjet domů pouze s dvěma body za výhru soupeře v prodloužení či samostatných nájezdech v letošní sezóně. Nyní jsou to Ďáblové, kdo bude mít výhodu domácího prostředí a bude bránit svůj domácí svatostánek před útokem Bobrů.

Jedinou prohru na domácím ledě zapsali svěřenci trenéra Macháčka hned v prvním kole, když jim soupeřem nebyl nikdo jiný, než právě Valaši z Bobří hráze. Svěřenci trenéra Weintritta prokázali větší trpělivost a uspěli u nedalekého soupeře po samostatných nájezdech. Od té doby Ďáblové vítězili doma vždy za tři body, jejich trápení v rolí hostů jim ale momentálně přisuzuje až čtvrtou pozici v nabité tabulce.

Valaši se třemi výhrami v zádech

Bobři budou na led Nového Jičína zajíždět ke druhému ze třech po sobě jdoucích venkovních duelů, kde budou zároveň útočit na čtvrtou výhru v řadě. Je to vůbec poprvé v letošní sezóně, kdy svěřenci trenéra Weintritta vyhráli třikrát za sebou a průběžně nadále drží první místo východní skupiny.

Každý jeden bod má cenu zlata. To platí zvlášť v letošní sezóně, kdy je celá skupina nadále nesmírně vyrovnaná a jediná prohra může znamenat propad i o čtyři místa tabulkou dolů. Bobři budou bojovat o další takové body v derby s Novým Jičínem, se kterým letos ve dvou vzájemných duelech doposud neprohráli. Zda se jim podaří Ďábly zdolat i napotřetí a znovu si upevnit první pozici ukáže středeční podvečer.SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

ODEHRANÝ ZÁPAS

5. kolo | so 3.10.2020

8:1

TABULKA 2. LIGY

1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2
Kompletní tabulka