Poprvé v novém roce. Na Valašsko přijede slezská Opava
úterý 1.1.2019 | Daniel Gargulák |

Poprvé v novém roce. Na Valašsko přijede slezská Opava

Dlouhá vánoční pauza se hlásí o svůj konec a Druhá liga se přehoupne do své fáze roku 2019. Valašské Meziříčí v ní vyzve jako prvního soupeře v novém roce na svém ledě Slezan Opava, které mají Valaši po prohře na vlastním ledě co vracet. Zápas v rámci dvacátého devátého kola začíná netradičně ve čtvrtek 3. ledna v 18:00.

Opava začala nahánět pozice zaručující play-off

Slezané vstupovali do nové sezóny s hlavním cílem přestavby týmu postaveného na mladých hráčích, kteří by měli tvořit kostru týmu do dalších let. I podle toho vypadalo v počátečních fázích nové sezóny postavení Opavy v tabulce a bodová ztráta na týmy před ní. Posléze svěřenci trenéra Janečka začali přidávat bod za bodem a najednou mohli Slezané strávit vánoční svátky sice stále na předposlední pozici, ale už s pouhou pětibodovou ztrátou na čtvrtou Kopřivnici.

V roce 2019 zamíří k prvnímu měření sil tradiční účastníci Druhé ligy na led Valašského Meziříčí, odkud se body letos odváží jen velmi zřídka. Právě Slezan ale zůstává vedle Hodonína jediným týmem, kterému se podařilo vyloupit Bobří hráz a nedovolit Bobrům plný bodový zisk.

Bobři budou potvrzovat formu i v novém roce

Před koncem roku 2018 dokázali Valaši odejít jako vítězové hned čtyřikrát v posledních pěti duelech, což jim zajistilo postavení na třetím místě Druhé ligy - skupiny Východ v už tak nadále nesmírně vyrovnané tabulce. Bobři mají ale stále k dispozici duel k dobru, který budou dohrávat v rámci dvacátého kola na svém ledě proti Havlíčkovu Brodu.

Do nového roku vstoupí svěřenci trenéra Weintritta v domácím svatostánku proti Opavě, jejíž mladé mužstvo se v dosavadnímu průběhu sezóny dokázalo sehrát a na severu Slezska vytvořil trenér Janeček konkurence schopný tým, se kterým se najednou musí počítat v tuhém boji o pozice zaručující play-off.
 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive