Bobři porazili v odvetě Přerov

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí využili domácí prostředí a zvítězili nad svým soupeřem z Přerova rozdílem jedné branky 4:3. Tímto odčinili porážku z Kroměříže, kde podlehli na samostatné nájezdy.
přát, pátek 21.8.2009
Přerov
4:3
(3:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky:3:46 Bokroš (Hruškovský, Lhotský), 8:33 Hruškovský (Lhotský), 9.08 D. Varga (Šebesta, Sochorek), 21:05 Vnenk - 6:02 Meidl, 22:20 Faltýnek (Sprušil), 54:18 Menšík (Sedlář). Rozhodčí: Havlík Vyloučení:13:12 navíc P. Dvořák (Val. Meziříčí) 5 minut + do konce utkání - Faltýnek (Přerov) 10 minut osobní trest, Kolář (Přerov) 10 minut osobní trest. Průběh utkání:1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Hruškovský, Růčka, Vnenk, Vašut, O. Dvořák, Blažek, Mlynář, Bokroš, P. Dvořák, Lhotský, D. Varga, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Tomášek, Tatarčík, Matějný, M. Varga
Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Trojan - Kolář, Sprušil, Meidl, Coufal, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Sedlář, Kupec, Klimecký, Holík

Odvetné utkání ve Valašském Meziříčí začalo obrovskou šancí Zubrů. Už po deseti vteřinách Faltýnek vystihl špatnou rozehrávku domácích a mířil těsně vedle Krumpochovy klece. O minutu později dostali Bobři možnost hrát přesilovku a díky nedůslednosti přerovské obrany a aktivitě Bokroše se dostali do vedení - 1:0. Skóre zápasu ale bylo už na začátku 7. minuty srovnáno po krásné akci Meidla. Puk z jeho prudké střely zazvonil na tyčku a zamířil do sítě - 1:1. Radost z vyrovnání přerovským hráčům ale po chvíli sebral obránce Hruškovský, který v další a dokonce dvojnásobné přesilovce Bobrů využil Tihlářova zakrytého výhledu a napálil puk do branky - 2:1. Série vyloučení na straně Přerova pokračovala i nadále a domácí z toho opět těžili. V úvodu 10. minuty protlačil puk těsně za brankovou čáru David Varga a bylo to 3:1. Po chvíli později dostali možnost dvojnásobné přesilovky i Zubři, ale výbornou možnost na snížení stavu nedokázali zužitkovat. V závěru první třetiny mohlo být vedení Bobrů už tříbrankové. Nařízené trestné střílení za Tihlářův faul těsně před brankovištěm ale David Varga neproměnil.

Úvod druhé třetiny už ale čtvrtou branku domácího týmu přinesl. Zubři hodně otáleli ve vlastním obranném pásmu s rozehrávkou, až se puku na hranici ofsajdové pasti zmocnil obránce Vnenk a tvrdou ranou upravil skóre na 4:1. Přerovští hráči ale za další minutu opět hráli v přesilovce 5 na 3 a tentokrát úspěšně. Sprušil předložil puk před branku Faltýnkovi, který z první namířil přesně - 4:2. Během dalších minut druhé třetiny měl Přerov mnoho velkých šancí se soupeři ve skóre ještě více přiblížit, ale hned tři přesilovky Zubrů zůstaly bohužel nevyužity. Na druhé straně mohl naopak vedení zvýšit matador Sochorek. Jeho ukázkový průnik z vlastního obranného pásma až před soupeřovu branku dokázal Tihlář pokrýt.

Ve třetí třetině se hra na ledě několikrát více přiostřila. Ve 42. minutě domácí Šebesta tvrdě na mantinel narazil Hanáka a putoval na trestnou lavici. V přesilové hře byl blízko snížení stavu Menšík, který puk po Kohútově přihrávce ale nedokázal přesně zpracovat a mířil těsně vedle. V 51. minutě se oči všech diváků přenesly pro změnu na druhou stranu hrací plochy. Bobři totiž hráli ve dvojnásobné početní převaze a vytvořili si drtivý tlak. Přerovská obrana z vypětím všech sil odolala a brankář Tihlář si připsal několik velmi pěkných zákroků. Zejména šance zkušeného Šebesty byla z kategorie stoprocentních a puk skončil těsně před brankovou čárou.

V 55. minutě se Zubři postarali o závěrečnou dramatickou zápletku. Brankář Krumpoch nedokázal udržet nastřelený puk a Menšík už měl s dorážkou snadnou práci - 4:3. Necelé tři minuty před koncem utkání pak přišla velká rána pro celý přerovský tým. U mantinelu na hranici útočného pásma Zubrů se zranil útočník Meidl, který nakonec po několika minutách čekání musel být z ledu odnesen na nosítkách.

Do závěrečné sirény se už skóre 4:3 nezměnilo a Bobři tak přerovským hráčům oplatili porážku z předchozího zápasu.

Zubry může těšit alespoň vítězství 2:1 v následných samostatných nájezdech. Za domácí byl úspěšný pouze Lhotský, na straně Přerova mířili do černého Kohút a Sprušil.