Konec v semifinále? Ztráta čtyř hráčů už byla pro náš úzký kádr moc, mrzí trenéra Weintritta
středa 3.4.2019 | Daniel Gargulák |

Konec v semifinále? Ztráta čtyř hráčů už byla pro náš úzký kádr moc, mrzí trenéra Weintritta

Druholigové boje už dospěly do samotného superfinále, kde se postup do Chance ligy budou rvát Moravské Budějovice se Sokolovem. My vám nyní přinášíme ohlédnutí za uplynulo sezónou Valašského Meziříčí pohledem trenéra Jiřího Weintritta, jehož družina dostala stopku ve své cestě od Havlíčkova Brodu v semifinále. Kde vidí prostor pro zlepšení do další práce nebo jak je spokojen s celkovou morálkou týmu? Nejen o tom se dočtete v posezóním rozhovoru.

Za uplynulé dva ročníky se Valašskému Meziříčí povedlo dvakrát dokráčet až do semifinále Druhé ligy. Po sezónách, kdy Bobři bojovali i v baráži, se znovu hrál na Bobří hrázi celou sezónu skvělý hokej. Bylo to hlavně tvrdou dřinou samotných hráčů nebo to přisuzujete něčemu jinému?
S Petrem Dvořákem jsme se snažili skládat kádr tak, aby noví hráči nezapadli do týmu jen po hokejové stránce, ale i lidsky. Za celé dvouleté období jsme se spletli v tomhle ohledu jen dvakrát. Pokud je totiž tým poskládaný dobře i po lidské stránce, je to předpoklad kvalitního tréninku a ten je předpokladem pro úspěch v zápasech. Kolektiv a každodenní práce na ledě i na suchu se potom rovnala našemu výsledku.

Zvlášť domácí prostředí se už na začátku sezóny stalo pro Valachy velkou zbraní. Vnímal jste i vy domácí kulisu jako výhodu nebo jste s ní s hráči přistupoval stejně jako k venkovním utkáním? Samotní soupeři se několikrát během sezóny vyjádřili, že se z našeho ledu vozí body velmi těžce.
O tom, jestli je sezóna úspěšná nebo ne, rozhoduje play-off a v něm je potřeba vyhrát i ve venkovních utkáních. Proto jsme se stejnou důležitostí přistupovali ke všem zápasům. To, že jsme byli úspěšnější doma je jen v nastavení hlav hráčů před utkáním, zde je velký prostor pro zlepšení. Zdravé sebevědomí, odhodlání, pokora a dvacet hráčů nastavených v jednu chvíli na stejnou notu. Pokud se to podaří, potom je jedno, jestli hrajeme doma nebo venku.

Jak už to v hokeji bývá, i vás často trápila početná marodka mnohdy klíčových hráčů. Co vám do další práce ukázaly zápasy, kdy jste se musel spoléhat na méně zkušené nebo nejmladší hráče?
Obě sezóny jsme měli v návaznosti na náš rozpočet poměrně úzký kádr. Mladí dostávali šanci a zlepšovali se. Nicméně to, že se někdo narodil ve Valmezu a je mladý není zárukou pro nominaci k utkání. Chlapci se mají od koho učit, musí denně pracovat a na svůj progres navázat dalším zlepšením. Jsem jejich fanoušek, ale jsou na stejné startovní čáře jako všichni ostatní.

V bráně Bobrů stála v letošní sezóně velká jistota v podobě Jiřího Slováka, na poměry Druhé ligy nadstandardního brankáře. Bylo pro vás jeho angažování před začátkem sezóny jedním z klíčových faktorů úspěchu celé sezóny?
Jiřího Slováka jsem do týmu chtěl s nejvyšší prioritou. Myslím si, že dobře zapadl do známého prostředí, v utkáních měl kvalitu a patřil k ose týmu. Pokud si vyřeší zdravotní problémy, který se mu opakovaně vrací a bude na sobě dál dělat, jsem přesvědčený o tom, že může mít vrchol výkonnosti ještě před sebou.

Když přejdeme k samotnému závěru sezóny, kdy vás až v semifinále zastavil Havlíčkův Brod, tak je druhé kolo play-off určitě velkým úspěchem a nad očekávání splněným cílem. Věřil jste přesto, že máte se svým kádrem na to přes Brod přejít do finále nebo jednoduše rozhodly ku prospěch soupeře větší zkušenosti?
Hráči jsou připravováni tak, aby uvěřili tomu, že mohou hrát s každým a myslím si, že to v obou sériích play-off ukázali. My jsme v sérii s Havlíčkovým Brodem přišli o Pořického, Seidlera, Slováka a Dalajku, a to už bylo na náš úzký kádr moc. Čtvrté utkání jsme odpracovali, nicméně ve třetí třetině už bylo znát, že hrajeme na patnáct lidí. V play-off musíte mít i štěstí na zranění, ale zápasy to byly vyrovnané a k dalšímu postupu nechybělo mnoho.

Závěrem, mohou se na vás těšit fanoušci Valašského Meziříčí na trenérském postu Bobrů i v následující sezóně?
Ať dělám cokoliv, chci aby to někam směřovalo a zlepšovalo se to, jinak je to ztráta času. O tom, jestli budu pokračovat, jednáme. Na stole jsou obě možnosti.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
CIE Automotive