Bobři vstoupili do sezóny nejlépe jak mohli. V zápase proti Moravským Budějovicím slavili výhru 10:1, na které se čtyřmi góly podílel Petr Dvořák. Bobři nastoupili takřka v plné sestavě proti soupeři, který přijel pouze s jedním gólmanem a 15 hráči v poli. Výhra 10:1 je nejvyšší úvodní výhrou Bobrů v historii.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, 1. kolo, středa 11.9.2019, Valašské Meziříčí
Moravské Budějovice
10:1
(3:0, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Pořický (Ondračka, Andris), 14. Žák (Romančík, Ďurkáč), 15. Dvořák, 29. Dvořák (Seidler, Pořický), 32. Báchor (Klímek, Weintritt), 37. Dvořák (Holiš), 45. Dvořák (Vaněk), 50. Pořický (Weintritt, Báchor), 54. Vaněk (Seidler, Dvořák), 59. Andris (Žák) – 57. Horký (Šána, Krutiš). Rozhodčí: Blaha - Musil, Vašíček. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 191. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.
Valašské Meziříčí: Slovák (Málek) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický, Vávra, Kuchařík, Seidler, Klímek, Dvořák (C), Romančík, Daněk.
Moravské Budějovice: Vacek – Trnka, Bazala, Peroutka (A), Pelikán (A), Kruckovyč, Šána, Konečný, Brabec (C) – Krutiš, Alexa, Sigmund, Kratochvíl, Horký, Procházka, Molnár, Sorger.

V první třetině Bobři najeli do svého soupeře hned od začátku a dvě nuly na výsledkové tabuli nesvítily příliš dlouho. Ve druhé minutě ujel s pukem po levé straně Ondračka a našel na opačné straně volně najetého Jakuba Pořického, který poslal Bobry do jednobrankového vedení.

Domácí i nadále na ledě dominovali. Ve čtrnácté minutě si pohledně na jeden dotek vyměnili kotouč Michal Romančík, Jakub Ďurkáč a ve finální fází Michal Žák, kterému se povedlo z první propálit brankáře soupeře. Rázem z toho bylo vedení 2:0.

Třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. K Petru Dvořákovi se dostal odražený kotouč od soupeře a ten nekompromisně zavěsil k levé tyči, čímž prokázal své zkušenosti a chladnou hlavu při zakončení.

Druhá třetina byla doslova v režii Petra Dvořáka. Ten nejprve v přesilovce zvýšil na 4:0 po kombinaci v útočné třetině a čtyři minuty před koncem druhé periody slavil hattrick. Mezi jeho dva góly se ještě stihl vměstnat Stanislav Báchor střelou zpoza kruhu přímo do růžku Vackovy brány. Stav po čtyřiceti minutách hry byl jasný - 6:0.

Hattrick byl pro Dvořáka málo. Do absolutního trháku šli Bobři jeho zásluhou ve 44. minutě a na 8:0 zvyšoval deset minut do konce utkání Jakub Pořický. To ale zdaleka nebylo všechno. V 54. minutě mířil přesně Rostislav Vaněk a nebylo daleko k desítce.

V 57. minutě přece jen o sobě dali vědět i hosté a tečovanou nahozenou střelou usměrnil puk do brány David Horký. I přes inkasovanou branku se tribunami neslo přání 10 gólů a Tomáš Andris nakonec očekávání naplnil. Bobři zvítězili v prvním utkání sezóny nad Moravskými Budějovicemi 10:1.

Lukáš Plšek (asistent trenéra, HC Bobři Valašské Meziříčí): Dneska nemáme týmu co vytknout. Bylo vidět, že kluci jsou nadržení na první mistrovský zápas. Po třetí brance jsme měli vše pod kontrolou. Dá se říci, že jsme navázali na poslední zápas přípravy, kdy kluci hráli přesně to, co jsme po nich chtěli. V sobotu nás čeká bitva s favoritem skupiny a pokud budeme hrát jak dnes, můžeme uspět.