Jak se před utkání očekávalo, souboj Valašského Meziříčí a Havlíčkova Brodu nabídl nesmírně vyrovnanou bitvu po celých 60 minut základní hrací doby. Ta nakonec neidentifikovala vítěze, o němž muselo být rozhodnuto až v prodloužení, kde po půl minutě rozhodl úspěšnou tečí hostující Semrád.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, sobota 14.9.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Havlíčkův Brod
2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Andris (Romančík), 55. Holiš (Romančík, Andris) – 27. Cachnín (Plachý, Mareš), 46. Kadlec (Kuchta), 61. Semrád (Kulhánek, Matušík). Rozhodčí: Goňa – Novotný, Pippal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Valašské Meziříčí: Sachr (Málek) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Martiník (A), Pořický, Dalajka, Vávra, Smrčka, Seidler, Romančík, Dvořák (C), Andris, Daněk (A), Vaněk, Paťava.
Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Mareš – Mikeš, Třetina (C), Přidal, Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kadlec, Cachnín, Plachý – Kuchta, Holenda.

Úvod utkání započali mnohem lépe hráči domácího výběru z Valašského Meziříčí, kteří si v úvodních minutách vytvořili velmi dobrý tlak v útočném pásmu. Nedokázali jej ale využít dostatečně natolik, aby ohrozili brankáře Holíka ranou, se kterou by si brankář hostí neporadil a dopustil tak propadnutý puk za brankovou čárou. Bobři měli následně dokonce k dispozici přesilovku pět na tři, ani ta jim ale k vedení nenapomohla. Po jejím konci se začal obraz hry přesouvat více na stranu hostí, kteří dostali také k dispozici dvojnásobnou přesilovku, ani Bruslaři v ní ale nebyli úspěšní. Zbytek třetiny doprovázela velká bojovnost a diváci sledovali atraktivní hokej, po první dvacetiminutovce ale obě mužstva odcházela do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá perioda započala obdobně jako ta první tlakem domácího mužstva. Bobři z něj ale kýženou branku nevytěžili a po čtyřech minutách hry se musel zaskvět brankář Sachr bravurním zákrokem lapačkou. Minutu a půl na to se diváci ve Valašském Meziříčí dočkali první branky a mohli se z ní dokonce náležitě radovat, padla totiž do sítě hostí zásluhou Tomáše Andrise, který tak rozradostnil celý svůj tým - 1:0. Valachům ale vedení nevydrželo příliš dlouho. Richard Cachnín využil obdobně jako Andris zmatku v brankovišti a pohotovou ranou opětovně srovnal stav duelu - 1:1. Zbytek prostřední části nabídla velmi atraktivní a pohledný hokej z obou stran, další branku již ale nenabídl.

Třetí část utkání započala opatrně z obou stran. Obě mužstva se snažila neudělat chybu, ale zároveň začínala šlapat v cestě za vedoucí brankou. Té se nakonec dočkali Bruslaři ve 46. minutě poté, Jakub Kadlec dotáhl do brankového konce rychlý útok vedený Petrem Kuchtou a ve vyrovnaném průběhu poslal Rebely poprvé do vedení - 1:2. Valachům se ale přece jenom podařilo vyrovnat šest minut před koncem ušmudlanou brankou v přesilové hře, kdy dotlačil kotouč za brankovou čáru Tomáš Holiš - 2:2. Zbytek periody patřil spíše hráčům hostí, ani oni ale do konce základní hrací doby nedokázali rozhodnout.

Prodloužení trvalo pouhopouhou půl minutu, když Rebelové využili nabídnuté přesilové hry a po teči Tomáše Semráda, který usměrnil střelu Kulhánka mezi tři tyče si připsali bonusový bod na svou stranu.

Lukáš Plšek (asistent trenéra, HC Bobři Valašské Meziříčí): V první třetině byla znát na našich hokejkách nervozita. Odskakovaly nám puky a bylo to hlavně vidět v přesilovkách. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a měli i několik gólovek, bohužel jsme ale dali jen jeden gól. Ve třetí části jsme měli po zbytečně obdrženém gólu tlak a zaslouženě jsme vyrovnali. Bohužel jsme udělali hloupou technickou chybu chvíli před koncem a zkušený Havlíčkův Brod si přesilovku v prodloužení pohlídal a rozhodl.