Po tuhé bitvě Bobři podlehli doma Šumperku

Po volném kole nastoupili hokejisté Valašského Meziříčí k dalšímu soutěžnímu utkání na domácím ledě proti šumperským Drakům. Přestože skóre zápasu otevřel domácí Rostislav Vaněk, tak Šumperk odskočil na rozdíl dvou branek. Valaši v závěru zkusili power-play a stejně jako proti Novému Jičínu bylo úspěšné. Bohužel jeden gól nesmazal dvougólovou ztrátu a po výhře 3:2 odváží všechny body hostující Šumperk.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, sobota 28.9.2019, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Šumperk
2:3
(0:0, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Vaněk (Seidler, Dvořák), 58. Dvořák (Seidler, Weintritt) – 27. Vachutka (Milfait, Drtil), 35. Gewiese (Pokorný), 35. Antonov (Hroch, Krejčiřík). Rozhodčí: Maťašovský – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 4:1, navíc Dvořák (VAL) 10 min. OT (nesportovní chování). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 312. Střely na branku: 32:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Weintritt, Běhal, Báchor, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický (A), Vávra, Kuchařík, Seidler, Paťava, Dvořák (C), Romančík, Dalajka.
Šumperk: Peksa (Wanecki) – M. Haloda, Drtil, Sedlák (A), Kabelka, Řezáč, Gewiese (C), Chujac – Pokorný, Milfait (A), Antonov, Šíp, Spratek, Haluza, Urban, Jaroš, Vachutka, Müller, Krejčiřík, Scheuter, Hroch.

Bobři se po týdenní pauze dostali znovu do ostrého zápasového režimu. Na domácím ledě přivítali lídra tabulky a favorita celé ligy. Souboj už před zahájením nabídl i několik zajímavých linek, jako například působení hráčů v obou klubech. V dresu Bobrů nastoupili Jakub Ďurkáč a Michal Romančík, nebo Michal Žák, který začínal letošní přípravu právě v Šumperku. Naopak za Draky válí kanonýr Dominik Pokorný s Danielem Spratkem. O náboj tak už od začátku nebylo nouze.

Zápas začal opatrně na obou stranách a oproti předchozím utkáním Bobrů šlo vidět daleko více pohledných hokejových akcí. Přestože více práce měl v domácí brance gólman David Sachr, tak z větší herní aktivity Šumperk netěžil. Příležitostí pro Bobry byla přesilovka na konci první dvacetiminutovky, kterou ale hosté zdatně ubránili.

To druhá část zápasu začala pro valašský led velmi slibně. O dokonalou přihrávku na Rostislava Vaňka se postaral Petr Seidler a první jmenovaný otevřel skóre zápasu v prospěch domácích – 1:0.

Jednobrankové vedení drželi Bobři jen 6 minut, než Šumperk podobně, jako v prvním případě Bobři, přejel do přečíslení a Daniel Vachutka zamířil pod spojnici dvou tyčí, čímž nedal Sachrovi sebemenší šanci na zásah.

Hned vzápětí si mohlo vzít Bobři vedení zpět. Jenže Rostislav Vaněk nedokázal po blafáku před gólmanem Peksou úspěšně zavěsit, což dalo najevo i publikum, které vidělo kotouč téměř v bráně.

V 35. nastartovala Draky přesilovky. Domácí Martiník byl vyloučen za krosček a Bobři museli dvě minuty bránit ve čtyřech. Přesilovka trvala necelou minutu, když si sjel s kotoučem po levém mantinelu kapitán Petr Gewiese a naprosto s přehledem klidem zamířil ke vzdálenější tyči, kde se nemohl gólman Sachr dostat.

Po vhazování se hrálo sotva několik vteřin, když se přesunul před Sachra Vladimir Antonov, který tečoval střelu Hrocha. Gólman Bobrů se stihl dostat do kontaktu s pukem, ale nezabránil jeho propadnutí za brankovou čáru. Rázem tak vedli hosté 1:3. Do konce druhé třetiny měl ještě dobrou pozici Marek Smrčka, který zamířil k levé tyči. Marek Peksa ale pohotovým zákrokem lapačkou snížení skóre nedovolil.

Závěrečná třetina nabídla to nejzajímavější až na závěr. Bobři se snažili rozdíl dvou gólů eliminovat hrou power-play, tedy v šesti hráčích bez gólmana. To se jim dařilo. Petr Dvořák snížil na 2:3 a Bobrům zbývaly ještě dvě minuty na srovnání.

Šumperk se následně trefil do tyče a tak ještě velmi napínový souboj pokračoval. Vše ale zhatilo vyloučení Petra Seidlera za sekání, a to byl konec domácích nadějí. Draci si odvezli plný příděl šesti bodů.

Lukáš Plšek (HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes se mi utkání hodnotí těžce, protože tým podal parádní výkon. Dovolím si tvrdit, že letos nejlepší. Úplně jsme vymazali rozdíl mezi profi a poloprofesionalním týmen co se týká nasazení a bojovnosti. Bohužel jsme ale zráceli v proměňovaní šancí. My jich měli na dva zápasy a Šumperk dal ze čtyř tři góly. Tohle není o tom, že by David Sachr chytal špatně, ale o šikovnosti v zakončení. To je dovednost, ve které jsme propadli. Samozřejmě nás mrzí i dva obdržené góly, kdy jeden šumperský hráč prošel dva naše hráče. Celkově je to velká škoda, dnes jsme si myslím zasloužili bodovat.