Po neúspěšném měření sil s Šumperkem Valaši znovu vítězí. Na půdě slezské Opavy od 4. minuty neustále vedli a soupeři po zbytek zápasu nedovolili ani vyrovnání. Výraznou měrou se na vítězství podílel tříbodový obránce Ondračka, který tak potvrdil skvělou formu i na ledě Opavy. Návrat do sestavy taky zapsal Josef Daněk.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, středa 2.10.2019, Zimní stadion města Opavy
Opava
3:5
(1:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 17. Malina (Cihlář, Štindl), 42. Tomi (Herman, Malina), 53. Kovařík (Wolf, Peslar) - 4. Martiník (Kuchařík, Ondračka), 8. Seidler (Dvořák, Vaněk), 25. Pořický (Klímek, Ondračka), 44. Seidler (Dvořák, Ďurkáč), 45. Ondračka (Klímek, Pořický). Rozhodčí: Šutara - Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 3:4, navíc Vaněk (VAL) 10 min. OT (krosček). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 268. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Opava: Daňa (Lamla) - Chalupa (A), Ficek, Ševěček, Šindelář, Zdeněk, Štindl, Peslar, Zouhar - Kadula, Peterka, Malina, Kovařík, Šmíd, Cihlář, Wolf (A), Tomi, Černý (C), Herman, Hendrych.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) - Weintritt, Běhal, Báchor, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka - Dvořák (C), Daněk (A), Vávra, Seidler, Vaněk, Andris, Pořický, Kuchařík, Smrčka, Paťava, Martiník (A), Romančík, Klímek.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): Dnes jsme spokojení pouze s výsledkem. Tak, jak jsem chválil tým po Šumperku, tak dnes to na pochvalu nebylo. Paradoxně jsme vedli 2:0 po tutových pěti gólových šancích Opavy. Jen díky Jiřímu Slovákovi jsme drželi nulu. Od druhé třetiny jsme se malinko zlepšili, ale pořád ta hra v obraně nebyla ono. Dnes se nam relativně dařilo v koncovce a díky tomu máme tři body. V sobotu to chceme potvrdit ze Žďárem a zakončit týden se šesti body.