I přes velmi dobrý výkon se vrací Valašské Meziříčí do své domoviny bez zisku jediného bodu. Svěřence trenérů Weintritta a Plška trápila na ledě soupeře produktivita, díky čemuž dokázali vstřelit jediný gól, který na bodový zisk nestačil. I tak získali Valaši ze tří po sobě jdoucích venkovních zápasů šest bodů a v tabulce skupiny Východ se i přes dnešní prohru udrželi na třetím místě.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, sobota 19.10.2019, Zimní stadion Koltina
Havlíčkův Brod
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Juráň (Matušík, Benák), 27. Vala (Kuchta, Holenda), 46. Plachý (Holenda, Voříšek), 55. Třetina (Mikeš, Semrád) - 42. Martinik (Ďurkáč, Weintritt). Rozhodčí: Pokorný - Křivohlavý, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) - Vala, Benák, Semrád, Krejčí, Kliment, Pospíchal - Přidal, Mikeš, Kuchta, Kadlec, Třetina (C), Voříšek (A), Matušík, Holenda, Juráň, Plachý.
Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) - Weintritt, Baroš, Kamas, Holiš, Ďurkáč, Žák, Běhal - Dvořák (C), Vávra, Daněk (A), Andris, Seidler, Pořický, Smrčka, Kuchařík, Vašenka, Martiník (A), Romančík, Paťava.

Lukáš Plšek (asistent trenéra HC Bobři Valašské Meziříčí): První třetinu jsme měli dobrý pohyb a toho vyplynuly čtyři gólovky, bohužel bez efektu. Soupeři stačilo jedno zaváhání v naší obraně a vedl 1:0. Ve druhé třetině nás v tlaku zastavili tři vyloučení, v kterých dal Havlíčkův Brod druhý gól. Ve třetí části, když jsme dali kontaktní gól, jsme se bohužel dopustili další hrubé chyby v útočném pásmu a soupeř dal rozhodující branku. I přes prohru nemůžeme týmu nic moc vytknout, snad jen koncovku, ve které nás dnes v jako jediné činnosti domácí přehráli.