Po úspěšném prolomení série proher na ledě posledních Moravských Budějovic čeká na hráče Valašského Meziříčí tentokráte soupeř, který v tabulce figuruje nad výběrem trenérů Weintritta a Plška. Do města, kde dochází k soutoku dvou Bečev dorazí jeden z favoritů na postup do vyšší soutěže, Havlíčkův Brod. Vzájemná bilance prozatím promlouvá jednoznačně pro tým soupeře, který zvítězil v obou dosavadních vzájemných duelech, Bobři tak mají před utkání s Bruslaři o motivaci postaráno.

Bruslaři po dvou zaváháních zabrali a drží druhé místo

Po dlouho dobu průběhu soutěže hráči Havlíčkova Brodu dominovali jak na domácím, tak na venkovních kluzištích. Před posledním kolem ale svěřenci trenéra Cachnína zaznamenali dvě porážky, když nejprve nestačili ve Slezsku na místní Opavu, aby následně na domácím ledě nevstřelili ani gól a podlehli Kopřivnici 0:4. V posledním utkání si ale Bruslaři spravili chuť a po otevření střelnice doma zvítězili 7:3 proti Ďáblům z Nového Jičína.

Tři tyče havlíčkobrodských stráží zpravidla ve svých 20 letech Martin Holík, který drží svou úspěšnost zákroků těsně pod 90% hranicí, konkrétně se jedná o 89,3%. S odchodem elitního střelce Jana Milfaita přišli Bruslaři o loňských 52 bodů v základní části, že by ale útok Brodských výrazně utrpěl, se říci rozhodně nedá. Ofenzívu soupeře táhnou shodně s 22 body Patrik Přidal a kapitán Miroslav Třetina, na záda jim dýchají se 17, respektive 16 body Luboš Voříšek, Jakub Matušík a Roman Mikeš. Z výrazného bodového přídělu z řad obránců se zároveň můžou Bruslaři těšit díky produktivnímu Tomáši Semrádovi, který doposud nastřádal 18 kanadských bodů.

Valaši odmítli pátou prohru v řadě. Nyní je čeká duel o druhou příčku

Po čtyřech prohraných utkáních v řadě zajížděla družina trenéra Weintritta na ledovou plochu posledních Moravských Budějovic, které teprve v minulém kole získaly své první body v letošní sezóně. I proti Bobrů velkou část utkání vedly, duel ale nakonec dospěl do prodloužení, ze kterého si bonusový bod odvezli Valaši zásluhou Jiřího Běhala. Svou střeleckou fazónu potvrdil mimo jiné dalšími dvě góly Petr Seidler.