Ani úvod z říše snů nestačil. Bobři po bleskovém vedení z úvodních minut utkání drželi se suverénním Šumperkem dlouho krok, ba dokonce velkou část zápasu vedli. Šumperští ale zasadili klíčové údery na konci druhé části a v průběhu poslední periody, načež si z Bobří hrázy odvezli všechny tři body za vítězství nejtěsnějším možným rozdílem. Valaši se tak tři kola před koncem propadli na páté místo, na třetí Opavu ale ztrácí pouhé dva body a navíc se právě se Slezanem utkájí již tuto středu na jeho ledě.
2. liga - skupina Východ 2019/2020, 42. kolo, sobota 22.2.2020, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Šumperk
4:5
(2:0, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Vaněk (Vávra), 3. Klímek (Běhal, Vašenka), 36. Seidler, 60. Slovák (Žák, Romančík) – 22. Krejčiřík (Kabelka), 38. Kabelka (Gewiese), 40. Vachutka (Milfait, Gewiese), 55. Kofroň (Spratek, Gewiese), 59. Milfait (Jaroš, Sedlák). Rozhodčí: Šutara – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 4:4, navíc Vávra (VAL) 10 min. OT (zásah do hlavy nebo krku). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5.
Valašské Meziříčí: Slovák (Málek) – Weintritt, Běhal, Žák, Ondračka, Ďurkáč, Baroš, Holiš – Vaněk (A), Vávra, Seidler (A) – Slovák, Pořízek, Kočica – Andris, Daněk (C), Kuchařík – Vašenka, Romančík, Klímek.
Šumperk: Wanecki (Peksa) – Drtil, Sedlák (A), Gewiese (C), Kabelka, Haloda, Řezáč, Plhal – Vachutka, Milfait (A), Jaroš – Hroch, Spratek, Kofroň – Scheuter, Antonov, Krejčiřík – Horký, Müller, Urban – Haluza.

Josef Doboš (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Po taktické stránce byla první třetina z naší strany velmi dobrá, navíc jsme se dostali do vedení 2:0. Od druhé třetiny začal hrát Šumperk velmi dobře, začal více bruslit, přehrával nás, a my jsme s nimi chtěli hrát zbytečně otevřený hokej místo toho, abyhcom hráli to, co jsme hráli první třetinu. Je to škoda, protože si myslím, že to bylo pěkné vyrovnané utkání s šancemi na obou dvou stranách, Šumperk byl nakonec o ten gól ale lepší. Mrzí mě to za kluky, dnes si bodovat určitě zasloužili.