Až poslední kolo základní části rozhodne. Celá bitva o čtvrté místo, které znamená výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím utkání, k sobě svede přímé konkurenty Hodonín a Valašské Meziříčí. Bobři stále živí naději i na místo třetí, k němu ale vede již cesta velmi trnitá. Poslední napínavé utkání na ledě Hodonína započne ve středu 4. března od 18:00.

Drtiče trápí marodka. Utkání v Šumperku ani neodehráli

Těsně před začátkem play-off řeší soupeř z jižního cípu Moravy nepříjemné zdravotní lapálie. Marodka Hodonína byla před sobotním zápasem na ledě Draků v takové (ne)kondici, že se klub rozhodl po komunikaci s Šumperkem k utkání vůbec nedorazit. Je otázkou, kolik hráčů se dá do středečního utkání s Valachy zdravotně dokupy, nelze však očekávat, že by k duelu Drtiči opětovně nenastoupili. K tomu, aby přeskočili Bobry v tabulce, potřebuje Hodonín vítězství za všechny tři body.

Bobři v okleštěné sestavě srazili Plameny ze Žďáru

Trenéři Doboš s Plškem si stejně jako náš středeční soupeř nemohou moc libovat v prázdné marodce. Do utkání se Žďárem nad Sázavou byli nuceni nasadit pouze tři útočné formace, které ale i tak zvládli důležitý poslední domácí zápas dotáhnout do vítězného konce. Valaši jsou před posledním kolem stále ve hře o tři místa, ze kterých mohou vstoupit do play-off. Na druhé místo se již nedostanou i přes výhru za tři body, s Havlíčkovým Brodem mají totiž horší vzájemné zápasy, které jsou prvním rozhodujícím kritériem při shodě bodů.

Na třetí místo se Bobři dostanou za těchto podmínek:
1. Opava na domácím ledě zaváhá s Moravskými Budějovicemi - musí prohrát alespoň po prodloužení nebo samostatných nájezdech.
2. Valaši zvítězí na ledě Hodonína. V případě, že se jim to povede po základní hrací době, stačí jim prohra Opavy po prodloužení nebo sam. náj. V případě výhry po prodloužení nebo sam. náj. potřebují, aby Opava prohrála po základní hrací době.
Bobři tedy zjednodušeně řečeno potřebují získat v konečném zúčtování více bodů než Opava. Stejně jako s Havlíčkovým Brodem s ní totiž Valaši mají horší vzájemné zápasy.

Na čtvrtém místě zůstanou Valaši v případě, že za již zmíněných podmínek nepřeskočí v tabulce Opavu a nedovolí Hodonínu zvítězit za tři body.

Páté místo bude hochům od Bobří řeky souzeno v případě, že Drtičům podlehnou v základní hrací době.

Umístění na druhém místě by znamenalo, že ve čtvrtfinále změří Bobři síly s Kopřivnicí, ve zbylých případech by se jednalo o Hodonín.

AKTUALIZUJEME!
Moravské Budějovice k utkání do Opavy nedorazí, více na webu Slezanu
ZDE.

Bobři tak ještě před posledním kolem ztrácejí poslední špetku naděje na třetí místo a jejich jistým soupeřem pro čtvrtfinále se tak stává Hodonín. Poslední kolo však ještě rozhodne o tom, kdo bude začínat a hrát případně rozhodující utkání na domácím ledě.