Valašské Meziříčí podalo přihlášku do 2. ligy. Ve hře jsou dvě varianty herního modelu
sobota 23.5.2020 | Daniel Gargulák |

Valašské Meziříčí podalo přihlášku do 2. ligy. Ve hře jsou dvě varianty herního modelu

První dobrá zpráva v ustupující době koronavirové je na stole. Klub HC Bobři Valašské Meziříčí podal přihlášku do 2. ligy, kde jej v následujícím ročníku čekají s velkou pravděpodobností noví soupeři, naopak o patro výše, do Chance ligy, se posunuli Draci Šumperk.

2. liga se dočká nováčků

Druhá liga se nyní už téměř s jistotou v dalším ročníku dočká návratu Znojma. Jihomoravský celek se vrací po 9 letech strávených v rakouské mezinárodní EBEL, předtím působil 11 let v extralize a 2 roky v 1. lize. Orli budou také pravděpodobně soupeřit ve stejné skupině s Valachy.

Kromě Znojma se ve třetí nejvyšší soutěži představí nově také Cheb nebo Velké Meziříčí, s druhým jmenovaným se budou Bobři také utkávat, není však jisté, v jakém modelu soutěže.

3 nebo 4 skupiny?

V zamýšlených variantách panuje jistota počtu celkových zápasů v základních části, bylo by jich 42. Varianta A počítá se 3 skupinami po 8 účastnících, ve kterých by se utkal šestikolově každý s každým. Do play-off by poté postupovalo 6 mužstev, 2 nejlepší rovnou do semifinále.

Varianta A - Skupina Východ: HC Orli Znojmo, SHK Hodonín, HHK Velké Meziříčí, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Slezan Opava, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice, SKLH Žďár nad Sázavou.

Varianta B připouští 4 skupiny po 6 týmech, v nichž by se utkaly týmy mezi sebou šestikolově v rámci vlastní skupiny a dvoukolově s týmy z druhé skupiny, v případě Valašského Meziříčí by šlo o skupinu Jih. Do vyřazovacích bojů by postupovali 4 nejlepší.

Varianta B - Skupina Jih: IHC Králové Písek, HC David Servis České Budějovice, HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HHK Velké Meziříčí.

Varianta B - Skupina Východ: HC Orli Znojmo, SHK Hodonín, HC Slezan Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Nový Jičín, HC ISMM Kopřivnice.

 
Hledáme nové redaktory do našeho redakčního týmu.
V případě zájmu nebo pro další informace pište na redaktor@esports.cz.
 


Aktuality

Archiv aktualit
Město VM
DEZA
ROBE
CS CABOT
EFIOS