Mladí Bobři měřili síly s Jestřáby

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 5.9. 2009 odehráli další přípravné zápasy nejmladší Bobři. Přivítali na domácím ledě Jestřáby z Prostějova. Nejprve nastoupili na ledovou plochu hráči od školky po 3. třídu (minihokej, 3 x 20 minut hrubého).V této kategorii se odehrály zápasy dva a to jak A tým tak B tým. Po úpravě ledové plochy vyjeli na led 4. třídy (velký hokej 3 x 15 minut čistého).

Nejprve nastoupili na ledovou plochu hráči od školky po 3. třídu (minihokej, 3 x 20 minut hrubého). Oba týmy nasadily všechny hráče, kteří se zapojili do přípravy. Zejména pro ty nejmenší to byl vůbec první zápas v dresu Bobrů. Tým "B" složený většinou z nejmladších hráčů srdnatě bojoval, přesto podlehl svému soupeři 7:20. Zde však výsledek nebyl to nejdůležitější. Pro kluky byl tento zápas odměnou za píli při tréninku a mohli se tak ukázat svým blízkým co všechno se naučili.

Výborný výkon předvedl Radim Převor , který vstřelil 6 branek.

HC Bobři "B" - Jestřábi Prostějov "B" 7:20
Sestava HC Bobři "B":
Veselý - Převor, Smejkal, Ondřej, Siner R., Stodůlka L., Mikulenka J., Mikulenka O., Žlebek, Frieb, Vávra

Branky domácích
Převor 6, Smejkal

Tým "A" který už má zkušenosti z minulých sezón, nastoupil proti Jestřábům "A" s odhodláním vyhrát. Toto předsevzetí však na začátku utkání našim trochu svazovalo ruce a dopouštěli se velkého množství chyb. Teprve po důrazné domluvě od trenéra Šilhána přestali být nervózní a začali hrát svou hru a převyšovali svého soupře. Otočili nepříznivé skore a zbytek zápasu už nepřipustili žádné drama. Přestože se střelecky zaskvěl útočník domácích Marek Kelnar ( 6 branek) vyhlásil hlavní trenér Šilhán nejlepším hráčem zápasu Daniela Stodůlku, který svému spoluhráči téměř všechny branky připravil.

HC Bobři "A" - Jestřábi Prostějov "A" 11:6
Postava - Sviták, Pernický, Kelnar, Veselá, Adámek, Stodůlka D., Leták, Siner E.

Kelnar 6, Pernický 2, Stodůlka D., Veselá, Adámek

Po úpravě ledové plochy vyjeli na led 4. třídy (velký hokej 3 x 15 minut čistého). Pravdou je, že jak za domácí Bobry tak za hostující Jestřáby nastoupila k zápasu celá pětka "třeťáků". Hned od začátku zápasu naši vlétli na svého soupeře a dobrým pohybem a aktivním napadáním si vytvořili velkou převahu. Toto se promítlo i do skóre první třetiny. 6:0 pro domácí. Ve druhé třetině hrály oba týmy velmi pozorně a přes šance a pohledné akce na obou stranách nepadl v prostřední části ani jeden gól. Do poslední třetiny nastoupili Prostějovští s odhodláním zkorigovat výsledek. Dva rychlé góly v síti Bobrů jim dodali odvahy a na ledě byl k vidění hokej nahoru dolů. Nakonec hosté dokázali poslední třetinu vyhrát v poměru 2:5.

HC Bobři - Jestřábi Prostějov 8:5