V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Redakce Bobrů se rozhodla, že zde na webové stránky Bobrů bude po částech dodávat starší články o valašskomeziříčském hokeji a o všech zainteresovaných kolem něj. V první části tohoto "seriálu na pokračování" jsme zvolili zápas proti týmu Rožnova pod Radhoštěm, který byl právě v regionálním přeboru I. třídy mužů největším rivalem meziříčských hokejistů. Pojďme si tedy všichni připomenout, jak tento zápas vypadal 19.února roku 2000 na nekrytém zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

TJ Valašské Meziříčí – HC Rožnov p. Radhoštěm 3:2

Na prestižní duel dvou celků z čela tabulky se přišlo podívat téměř šest set platících diváků. Další nejméně dvě stovky fanoušků vlastní pernamentky. "Je to jedna z největších návštěv za posledních 8 let“, řekl v souvislosti prezident klubu domácích Ing. Josef Vávra. Bouřlivá atmosféra v hledišti vyburcovala hráče k vynikajícím výkonům. Jako první zahrozil z brejku při vlastním oslabení meziříčský Hodoško, ale proti Mizerovi v brance Rožnova neuspěl. Stejně si vedl při následném protiútoku hostující Vícha. Poprvé se skore měnilo v 7.minutě, kdy z nevinné akce se prosadil domácí obránce Přivřel. Rožnov se však nehodlal vzdát a agilní Jurajda v oslabení ohrozil meziříčského brankáře Koňaříka. Tentýž hráč poté spálil dvě další slibné šance. Závěru úvodního dějství se převaha přesunula na hole domácích. Mizera však vychytal Trčku, Marančáka a dokonce i zcela osamoceného Přivřela s Dědkem.

V úvodu druhé dvacetiminutovky byl nejvíce vidět meziříčský Marančák. Nejprve z prostoru mezi kruhy neprostřelil rožnovského brankáře, ale ve 27.minutě naservíroval puk Dědkovi, který bekhendem „pod víko“ zvýšil na 2:0. Neuběhla ani minuta a k puku se na modré dostal Přivřel a za přispění rožnovského Šotka rozjásal diváky potřetí. Meziříčí mělo od těchto chvil místy drtivý tlak, ale další gól nevstřelilo. Naopak na druhé straně Weintritt nastřelil při přesilovce tyč.

Do závěrečného dějství vstoupil vedoucí tým regionálního přeboru Rožnov jako uragán. Již po 25 vteřinách otevřel jeho střelecký účet Vícha. Za dalších dvacet vteřin zahrozil Fabián, napoprvé však neuspěl. Prosadil se až v čase 41:18, kdy mu na gol přihrával Kunčický. Rožnov se dvěma rychlými brankami dostal do zápasu. Vyrovnání poté několikrát viselo na vlásku. Největší šanci propásli v 56.minutě Dostál s Víchou, kteří několikrát nebezpečně dotírali na Koňaříka. Závěr zápasu však hosté nezvládli. V předposlední minutě jim rozhodčí Trnka z Uničova vyměřil za zdržování hry dvouminutový trest a Meziříčí těsný náskok udrželo až do závěrečné sirény.

Branky: 7.,28. Přivřel , 27. Dědek – 41. Vícha, 42. Fabián

Hlasy po utkání:

Pavel Jakeš ( trenér Rožnova): O výsledku rozhodly první dvě třetiny, kdy jsme se nedokázali vyrovnat s důraznou hrou soupeře. Poslední část, ikdyž jsme v ní vstřelili dvě branky, podle mě hrubě ovlivnil rozhodčí, který pěknému utkání dal černou kaňku. Bylo jasné, že se snaží podržet domácí, aby nedošlo ke zvratu.

Ing. Josef Vávra ( TJ Valašské Meziříčí): Jsem rád, že se nám podařilo odčinit porážku z Rožnova. O našem vítězství rozhodlo vysoké nasazení a touha po vítězství. Diváci viděli kvalitní zápas. Nemyslím si, že by rozhodčí jakýmkoliv způsobem utkání ovlivnil. Naopak, podle mě si sudí za svůj výkon zaslouží pochvalu.

Lubomír Tomica ( delegát ČSLH): Výkon rozhodčích byl naprosto perfektní. Své úlohy zvládli. Ani jeden z nich se nedopustil žádných výrazných chyb. Domnívám se, že utkání nezvládli hosté, kteří v závěrečných minutách neunesli porážku.

Zdroj: Naše Valašsko
Pokud má někdo z Vás další materiály o meziříčském hokeji, které by se mohly prezentovat na stránkách Bobrů, nechť je pošlou na redakční e-maily. ZDE