V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 31.10.2009 proběhlo další kolo krajské ligy minihokeje 3. tříd a krajské ligy 4. tříd. Na našem zimním stadionu jsme přivítali velmi silný celek HK Kroměříž. Tento tým (4. třídy) dokázal svoji velkou sílu v minulém kole, kdy na svém ledě deklasoval tradičně silné mužstvo RI Okna Zlín 15:1!

Začněme ale popořadě. Jako tradičně rozehráli svá střetnutí nejprve týmy 3. tříd.

"B" tým chtěl navázat na své minulé výborné vystoupení v Rožnově. Začátek utkání také ukazoval přednosti Valachů, zejména ve hře dopředu. Ještě ke konci druhé třetiny naši vedli 6:4. Třetí třetinu však nezvládli a zejména směrem dozadu vyráběli jednu hrubku za druhou. A když nevýrazné a místy i sobecky zakončené utočné akce nevedly ke kýženému gólovému efektu, hosté ve strhující koncovce nakonec otočili výsledek na konečných 11:12.

Do druhého zápasu nastoupil v domácích barvách úplně jiný tým. Kabinou prolétla mírná bouře a hráči si uvědomili, že bez obrany a kolektivní hry se nedá vyhrát. Během celého zápasu se tlačili do útoku a soupeř dostal podstatně méně prostoru ke svým akcím. Skóre postupně narůstalo a konečný výsledek 17:7 ukázal, že pokud se dodržují základní pokyny trenérů, výsledek se dostaví.

HC Bobři Valašské Meziříčí "B" - HK Kroměříž "B" 11:12
branky Bobrů:
Převor 4, Veselá 3, Hrabovský 2, Žlebek

HC Bobři Valašské Meziříčí "B" - HK Kroměříž "B" 17:7
Převor 5, Veselá 5, Hrabovský 3, Žlebek 3, Frieb

Sestava Bobrů: Grygar, Veselý - Frieb, Hrabovský, Leták, Ondřej, Převor, Smejkal, Stodůlka L., Tuček, Veselá, Žlebek

"A" tým nastoupil ke svým zápasům v tradičním složení a je poznat, že kluci o sobě vědí. Některé akce v obou zápasech ocenili fanoušci nadšeným potleskem. Tentokrát se naši poučili z předešlých zápasů. Přestože se oba vyvíjely podobně jako minule, výrazně v náš prospěch, naši nepolevili a soupeř neměl žádnou šanci zdramatizovat zápas. Zejména v prvním zápase se střelecky zaskvěl Marek Kelnar, který vstřelil soupeři 8 branek. Pochvalu však zaslouží úplně všichni hráči, včetně spolehlivého gólmana. Kombinace, kterými rozebírali obranu soupeře a zakončovali do prázdné brány, byly jako vystřižené z hokejové učebnice.

HC Bobři Valašské Meziříčí "A" - HK Kroměříž "A" 11:2
branky :
Kelnar 8, Siner E. 2, Pernický - Kučera, Brada

branky :
Kelnar 4, Siner E. 3, Pernický 2, Stodůlka D. 2 - Brada 2

Sestava Bobrů: Postava - Adámek, Kelnar, Pernický, Siner E., Stodůlka D., Sviták

Před početným táborem fanoušků nastoupili na ledovou plochu hráči 4. tříd. Kroměříž, posilněná výrazným vítězstvím nad Zlínem a Bobři po vítězném derby v Rožnově, nabídli všem opravdové hokejové představení. I když byl soupeř přece jen hokejově lepším týmem, bojovnost a nasazení malých Bobrů tento rozdíl téměř smazala. Hosté se dostali do vedení po proměněném tresném střílení Lukáše Zmeškala 0:1 ( čas 6:22). Marně se domácí dožadovali opakování, nebo případné neuznání tohoto nájezdu. Podle pravidel má nájezd provádět faulovaný hráč. Ten však nechtěl a tak měl přijít na řadu někdo z pětice hráčů na ledě! Přesto poslala hostující lavička hráče, který v ten moment vůbec na ledě nebyl. Protesty u rozhodčích nic nezměnili a tak se po menší přestávce pokračovalo. Naši však nesložili zbraně a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Šimon Kuchařík 1:1 (8:58). Do konce třetiny pak naši nevyužili několik trestných střílení, nařízených po faulech hostí. Povedlo se to až ve druhé třetině, kdy Jiří Brodek, poslal Bobry do vedení 2:1 (19:09). Potom zase převzali otěže zápasu hosté, když po necelých dvou minutách nejprve proměnili trestné střílení, Filip Laciga 2:2 (20:28) a v zápětí prolétla do naší sítě dalekonosná střela Adama Hradila, as. Adam Gajarský 2:3 (20:48). Tímto výsledkem také druhá třetina skončila.

Začátek poslední třetiny se nesl ve snaze Bobrů o vyrovnání, ale museli si pěčlivě hlídat nebezpečné útoky Kroměříže. Z nevinně vyhlížející akce jsme se dodočkali. Střela kapitána Tomáše Andrise z kruhu pro vhazování propadla brankáři Davidu Židlíkovi až do brány - 3:3 Tomáš Andris, as. Adam Gorej (33:19). Zbytek zápasu se hrál ve velkém tempu a šance střídala šanci. Hosté měli výhodu několika trestných střílení, které pochytal brankář domácích Evžen Oczadly. Až v čase 36:13 po dalším TS dostal hosty opět do vedení Lukáš Zmeškal - 3:4. Také s tímto vývojem se naši poprali a zásluhou Jiřího Brodka, as. Filip Kubenka, srovnali stav utkání. 4:4 (41:02)

V posledních minutách připravili hráči obou týmů pro všechny drama, hodné mistra hororů. Nejprve hosté 1 minutu a 14 sekund před koncem využili špatného střídání domácích a akci 2 na 1 vyřešila gólově dvojice Lukáš Zmeškal a nahrávající Jan Dluhoš - 4:5 (43:46) V tento okamžik si domácí trenér vzal oddechový čas a na střídačce se vymýšlel závěrečný tlak. Hned po vyhraném vhazování pospíchal domácí brankář na střídačku a Bobři zkoušeli powerplay. Hostům se nepodařilo vyhodit puk do středního pásma a fantastická přihrávka Jiřího Brodka našla před bránou bojujícího Šimona Kuchaříka, který ji pohotově usměrnil za hostujícího gólmana 24 s před závěrečnou sirénou - 5:5 (44:36)! Na stadioně zavládla obrovská radost. Závěrečnou děkovačku si hráči s výborným publikem náramně užili!

HC Bobři Valašské Meziříčí - HK Kroměříž 5:5
branky:
Kuchařík, Brodek (TS), Andris (Gorej), Brodek (Kubenka), Kuchařík (Brodek)

sestava Bobrů: Oczadly - Andris, Brodek, Denk, Gorej, Chmela, Kubenka, Kuchařík, Škrhla, Vanduch

Trenér Šilhán po zápase v kabině vyzdvihl obrovskou bojovnost všech hráčů, kteří si opravdu sáhli na dno svých sil a ukázali, že se dá hrát vyrovnaný zápas s každým soupeřem. "Dnes jsme nezískali jen bod, ale pro nás jste vítězové!! Tleskáme a klobouk dolů!!" prohlásil po zápase v šatně.

Závěrem bychom chtěli poděkovat nejen hráčům za fantastický zážitek, ale také skvělým divákům, kteří vytvořili opravdu bouřlivou kulisu.

Další zápas malé Bobry čeká už příští týden, kdy v neděli zajíždí na led Vsetína.