V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 28.11.2009 se uskutečnil jeden z mnoha kvalifikačních turnajů 2. tříd v minihokeji. Tyto turnaje se hrály po celé republice a jejich vítězové by se měli utkat ve velkém finálovém turnaji v Praze o titul neoficiálního mistra ČR.

V Rožnovské skupině se spolu utkaly mužstva: HC Rožnov, HC Bobři Valašské Meziříčí, SHK Hodonín, HC Břeclav a dva týmy Uherského Ostrohu. Týmy byly nalosovány do dvou skupin, kde hrály každý s každým a poté se odehrály zápasy o umístění. Malí Bobři hráli ve skupině "B" spolu s týmy HC Břeclav a HC Uherský Ostroh 1.

Právě s Uh. Ostrohem vstoupili naši do turnaje. Vždy je důležité zvládnout první krok a malí Bobři se svého úkolu zhostili se vší parádou. Nedali svému soupeři žádnou šanci a zvítězili v poměru 15:1.

Druhý zápas proti Břeclavi byl tím klíčovým pro případný postup do finále. Ani tento soupeř na Bobry nestačil a naši vyhráli přesvědčivě 11:0.

Vzhledem k vývoji skupiny "A", kde své soupeře podobným způsobem přehrál Hodonín, bylo jasné, že právě tento soupeř bude stát v cestě Bobrům nejen k vítězství, ale i k postupu na finálový turnaj.

Utkání bylo velmi vyrovnané, první třetina skončila bez branek. Pravdou je, že naši měli více ze hry a také více příležitostí ke skórování. Na obou stranách hřiště však ovládli své brankoviště oba gólmani. Ve druhé třetině se tlak Bobrů ještě zvýšil, ale museli si dávat velký pozor na nebezpečné protiútoky Hodonína. V této části setaké naši dostali do vedení zásluhou Lukáše Adámka.

Třetí třetina byla ve znamení velkého boje o každou píď ledu. Přestože měli naši zase několik velkých šancí, brankář Hodonína nepovolil zvýšení náskoku Bobrů. Kritický okamžik pro Bobry nastal v okamžiku, kdy naši v zápalu boje faulovali hráče Hodonína a bylo nařízeno tresné střílení. Michal Postava v brance Bobrů však nepřipustil vyrovnání. Konečná siréna se blížila velmi pomalu, ale nakonec to naši dokázali a vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Po této siréně vypukl na ledové ploše i v jejím okolí gejzír radosti. Spolu s hráči a trenéry se také pochopitelně radoval i početný zástup fanoušků z řad rodičů a známých. Kapitán Bobrů Vojěch Pernický poté převzal z rukou vedoucího turnaje pohár pro vítěze a brankář Michal Postava cenu pro nejlepšího brankáře turnaje.

HC Bobři Valašské Meziříčí : Uherský Ostroh 15:1